Erdoğan, Biden görüşmesi sona erdi...

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Joe Biden'ın Türkiye saati ile 12:15'da başlayan görüşmesi sona erdi.

Erdoğan, Biden görüşmesi sona erdi...

G20 Liderler Zirvesi'nin yapıldığı Nuvola Kongre Merkezi'ndeki temasları çerçevesinde, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Joe Biden'ın Türkiye saati ile 12:15'da başlayan görüşmesi sona erdi. Görüşme 1 saat 10 dakika sürdü.

Görüşme ardından ortak basın açıklaması yapılmadı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Başkanı Biden ile görüştü

Neler oldu?

Görüşme öncesi fotoğraf çekimi sırasında ABD'li bir gazetecinin "Türkiye'ye F-16'ları vermeyi planlıyor musunuz?" sorusuna, ABD Başkanı Biden, "İyi bir görüşme yapmayı planlıyoruz" yanıtını vermişti.

Basına kapalı görüşmede, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken da yer almıştı.

'Yapıcı görüşmeler'

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Twitter'dan yaptığı paylaşımda, "Sayın Cumhurbaşkanı'mız, G20 gibi önemli platformlarda küresel sorunlara çözüm üretmeye devam etmekte, dünyamızın sorunlarının üstesinden gelmek için gelişmiş ekonomiler ile az gelişmiş ülkeler arasındaki iş birliğinin öneminin altını çizmektedir" ifadelerini kullandı.

İletişim Başkanı Altun, Twitter hesabından İngilizce yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın G20 Liderler Zirvesi'nin ilk gününde, küresel zorlukları ele almak için dünya liderleriyle yapıcı görüşmeler gerçekleştirdiğini, devam eden salgına bağlı küresel sorunların üstesinden gelmek için Türkiye'nin diğer ülkelerle birlikte çalışma taahhüdünü yinelediğini bildirdi.

31 Ekim 2021 (Haber Merkezi) 1047

Yorumlar (0)

Yorum Yaz