Erdoğan-Biden görüşmesinin tarihi belli oldu!

Reuters, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ABD Başkanı Joe Biden'ın ne zaman görüşeceğini duyurdu.

Erdoğan-Biden görüşmesinin tarihi belli oldu!

Reuters, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ABD Başkanı Joe Biden'ın ne zaman görüşeceğini duyurdu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ABD Başkanı Biden'ın yarın görüşeceğini açıklayan Reuters, görüşmede Biden'ın Erdoğan'a "Krizler ve düşüncesizce eylem, ABD-Türkiye ilişkilerine fayda sağlamaz" diyeceğinim iddia etti.

Görüşme yarın olacak

Reuters'ın haberine göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Joe Biden yarın görüşecek. Biden'ın görüşmede "Krizler ve düşüncesizce eylem, ABD-Türkiye ilişkilerine fayda sağlamaz" diyeceği belirtildi.

G20 Liderler Zirvesi, İtalya'nın başkenti Roma’da başladı. G20 Dönem Başkanı İtalya’nın, Roma’daki Nuvola Kongre Merkezi’nde düzenlediği zirvenin açılışı, ev sahibi İtalya Başbakanı Mario Draghi’nin konuklarını karşılamasıyla yapıldı.

İtalya Başbakanı Draghi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da aralarında bulunduğu konuklarını tek tek kapıda karşıladı. İtalya Başbakanı Draghi ve konukları, daha sonra birlikte aile fotoğrafı çektirdi. Erdoğan’ın törende ABD Başkanı Biden ile sohbeti dikkat çekti.

Fotoğraf çekiminde Erdoğan’ın sağ tarafında Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron yer aldı. Liderler, daha sonra “Küresel Ekonomi ve Küresel Sağlık” temalı birinci çalışma oturumuna geçti.

AB Komisyonu Başkanı ile görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan, G-20 zirvesi nedeniyle bulunduğu Roma'da bir dizi görüşme gerçekleştirdi. Erdoğan'a görüşmelerinde Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da eşlik etti.

G20 Liderler Zirvesi nedeniyle İtalya’nın başkenti Roma’da bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen ile görüştü.

Erdoğan liderler ile bir araya geldi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Roma’daki G20 Liderler Zirvesi kapsamında İtalya Başbakanı Mario Draghi, Hollanda Başbakanı Mark Rutte, Endonezya Cumhurbaşkanı Joko Widodo ile de görüştü.

REUTERS: Erdoğan ve Biden yarın görüşecek

ABD’li bir yetkilinin Reuters haber ajansına yaptığı açıklamaya göre, ABD Başkanı Biden ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, pazar günü G20 Liderler Zirvesi kapsamında görüşme gerçekleştirecek.

Yetkilinin aktardığına göre Erdoğan-Biden görüşmesinde Türkiye ile savunma ilişkileri ve F-16 konuları ele alınacak.

Ayrıca, Biden’ın görüşmede “Krizler ve düşüncesizce eylem, ABD-Türkiye ilişkilerine fayda sağlamaz” diyeceği belirtildi.

30 Ekim 2021 (Haber Merkezi) 1283

Yorumlar (0)

Yorum Yaz