Erdoğan duyurdu, avukatlar yürüyüşe geçti!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, çoklu baro yapısı üzerinde durduklarını ve ilgili teklifin yarın Meclis'e sunulacağını duyurdu.

Erdoğan duyurdu, avukatlar yürüyüşe geçti!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, çoklu baro yapısı üzerinde durduklarını ve ilgili teklifin yarın Meclis'e sunulacağını duyurdu. İzmir Barosu yürüyüşe geçti.

 

 

İzmir Barosu da yürüyüş için Kıbrıs Şehitleri Caddesinde toplandı. Yüzlerce avukat polis barikatıyla engellenince güvenlik güçleriyle karşı karşıya geldi.

“Savunma Susturulamaz” pankartıyla polisin karşısında bekleyen avukatlar yürüyüş için polisin yolu açmasını bekliyor.

Güvenlik güçleri ile aralarında İzmir Barosu Başkanı Av. Özkan Yücel'in de olduğu avukatlar arasında süren müzakereler sonuç vermedi.

İktidarın baroları bölme planına karşı yürüyüş yapmak isteyen avukatlar, engelleme üzerine baro sokağında oturma eylemi başlattı.

Kıbrıs Şehitleri Caddesi'nin başlangıcında basın açıklaması yapmak isteyen avukatlar, bunun üzerine izin verilene kadar baro önünde oturma kararı aldı.

ERDOĞAN: TEKLİF YARIN MECLİSTE

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. Çoklu baro konusuna değinen Erdoğan, şu ifadeleri kullandı:

Yapıcı her türlü eleştiriye açık olduğumuzu söylememize rağmen hep düşmanlık duvarıyla karşılaşıyoruz. Tartışılmasına dahi tahammül gösterilemeyen konuların hepsi ülkemizin çözüm bekleyen kronik sorunlarıdır.

*Meydanı kendi küçük hesapları için toplumun menfaatini hiçe sayan muhterislere asla terk etmeyeceğiz. Barolar başta olmak üzere meslek örgütlerinin sağlıksız yapıları faşizan uygulamalara varan sorunlar üretebiliyor.

“DEMOKRATİK BİR YAPI OLUŞTURMAKTA KARARLIYIZ”

*Daha demokratik bir baro yapısı oluşturmakta kararlıyız. Milletvekili arkadaşlarımız bu konuyla ilgili kanun teklifini yarın sabah veriyorlar.

*Kendimize göre doğru kabul ettiğimiz kimi hususlarda farklı ve haklı değerlendirmeler yapıldığını gördüğümüzde hiç yüksünmeden düzeltme yoluna gidiyoruz. Türkiye’yi 2023 hedeflerine ulaştırana kadar hiçbir engelin, hiçbir tuzağın bizi yolumuzdan alıkoymasına izin vermeyeceğiz.

 

 

29 Haziran 2020 (Haber Merkezi) 1645

Yorumlar (0)

Yorum Yaz