Erdoğan'dan faiz artışı yorumu...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Türkiye'yi faiz-enflasyon-kur sarmalından çıkarmamız şarttır" dedi.

Erdoğan'dan faiz artışı yorumu...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Türkiye'yi faiz-enflasyon-kur sarmalından çıkarmamız şarttır" dedi.

"Ekonomide ve demokraside ülkemizi yeni bir yükseliş dönemine sokmakta kararlıyız" diyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Türkiye'yi faiz-enflasyon-kur sarmalından çıkarmamız şarttır" açıklamasında bulundu.

Resim

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

Ülke olarak hem milletimizin sağlığını korumaya hem de üretimin ve istihdamın aksamadan yürümesini temin etmeye çalışıyoruz.

Salgınla mücadele konusunda gereken her şeyi yapıyor, bilim insanlarımızın tavsiyeleri doğrultusunda atılması gereken adımları da atıyoruz. Şartları en doğru şekilde değerlendirerek bu süreci fırsata dönüştürme konusunda kararlıyız.

Resim

Salgının 2. dalgasının tüm dünyayı kasıp kavurduğu bir dönemde de nispeten daha iyi bir görünüme sahibiz.

Bizimle birlikte yeni bir anayasa hazırlamaktan kaçanların, daha sonra karanlık mahfillerde başka gayretler içerisine girdikleri ortaya çıktı.

Ekonomide ve demokraside ülkemizi yeni bir yükseliş dönemine sokmakta kararlıyız. Türkiye'yi faiz-enflasyon-kur sarmalından çıkarmamız şarttır. 

Resim

Faiz sebeptir. Enflasyon neticedir. Bunu böyle bilelim

Gerekirse şu aşamada bazı acı ilaçları içmemiz gerektiğinin farkındayız. Faiz artırımı kararını bu çerçevede değerlendiriyorum.

Türkiye'yi faiz-enflasyon-kur sarmalından çıkarmamız şarttır. Faiz sebeptir. Enflasyon neticedir. Bunu böyle bilelim. Enflasyon sebep değildir. Faiz netice değildir, kendimizi aldatırız. Faiz her şeyden önce bir defa paradan para kazanmak suretiyle insanları sömürmektedir.

Hem ekonomi politikalarımızı tahkim edecek hem demokrasimizin ve özgürlüklerimizin çıtasını yükseltecek hem milletimizin günlük hayatında rahatlamaya yol açacak hazırlıklar içindeyiz.

Her şeyden önce yurt dışındaki tasarruflarımızı mutlaka ülkemize getirmeliyiz.

Yeni yargı paketleriyle ilgili hazırlıklar sürüyor. Bunları da en kısa sürede Meclis gündemine getireceğiz.

Yerli ve uluslararası girişimcileri harekete geçirerek, üretim ve istihdamda kalıcı sonuçlar doğuracak yatırımların hızlanmasını temin edeceğiz.

Biz Türkiye'nin gücüne, potansiyeline, geleceğine inanan herkesle birlikte bu yolda yürümeye hazırız.

 

 

 

 

20 Kasım 2020 (Haber Merkezi) 1335

Yorumlar (0)

Yorum Yaz