Erdoğan’dan dört kişi hakkında suç duyurusu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kendisine hakaret ettiği iddia edilen dört kişi hakkında suç duyurusunda bulundu.

Erdoğan’dan dört kişi hakkında suç duyurusu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kendisine hakaret ettiği iddia edilen dört kişi hakkında suç duyurusunda bulundu. Dört kişiden biri olan Karabağlar Belediye Meclis Üyesi Dila Koyurga, İzmir'de gözaltına alındı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın avukatlarından Mustafa Doğan İnal, “Sadece bugün (dün) İzmir CHP il yöneticisi, meclis üyesi, belediye başkanı, il gençlik kollarından dört kişiye galiz küfür ve hakaretleri için suç duyurusu yapıldı” açıklaması sonrası gözler İzmir’e çevrildi.

Hakkında suç duyurusunda bulunulan kişilerin CHP İzmir İl Başkanı Yardımcısı Yasin Ergül, CHP Gençlik Örgütleri İzmir İl Sekreteri ve Karabağlar Belediye Meclis Üyesi Dila Koyurga, CHP’li Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda ve CHP İzmir İl Teşkilatı Üyesi Caner Gül oldukları öğrenildi.

DİLA KOYURGA İZMİR’DE GÖZALTINA ALINDI

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın hakkında suç duyurusunda bulunduğu isimlerden Karabağlar Belediye Meclis Üyesi Dila Koyurga, polis ekiplerince İzmir’de gözaltına alındı. Güvenlik Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından gözaltında bulunan Koyurga’nın işlemlerinin sürdüğü öğrenildi. Dila Koyurga’nın, Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında başbakan olduğu dönemde hakaret içerikli sosyal medya mesajları attığı ileri sürülüyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın avukatlarından Mustafa Doğan İnal, twitter hesabından Dila Koyurga hakkında açıklamalarda bulunmuş ve Koyurga’nın yedi yıl önceki mesajlarını paylaşmıştı.

CHP'DEN TEPKİ

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, yaşananlara tepki gösterdi. “Söz konusu hakaretse, memlekette kimse sizin elinize su dökemez'' diyerek AKP'ye tepki gösteren Yücel, sözlerini şöyle sürdürdü;

Anlaşılan o ki, Saray ve Saray'a hizmet eden AKP'liler, Türkiye'de yıllardır artarak süren ekonomik kriz ve kendileri zenginleşirken halkın her geçen gün daha da yoksullaşması konuşulmasın diye, yeni suni gündemi İzmir üzerinden yaratmaya çalışıyorlar.

İktidarın cadı avcılığına özenen yöneticileri Türkiye'nin içler acısı ekonomik durumuna çözüm bulmak yerine, oturmuşlar sosyal medya arşivciliği yapmaya çalışıyor.

“SÖZ KONUSU HAKARETSE ELİNİZE KİMSE SU DÖKEMEZ”

Bizler elbette iddia edilen konular hakkında incelememizi tamamlayıp, gereğini yapacağız. Ancak kendi paralı trolleri ve yandaş medya kurumlarındaki tetikçileri ile partimize ve genel başkanımıza ağza alınmayacak hakaret ve küfürleri edenler, bize ahlak dersi vermeye kalkınca komik duruma düşüyorlar.

Ülke yangın yeri… Her gün işsizler ordusuna binlerce kişi katılırken, sınav tarihlerindeki saçma değişiklikle gençlerimizin geleceğiyle oynanırken, Saray talimatlarıyla davalar açılıp, tutuklamalar yapılıyorken, gündem değiştirme oyununuza düşmeyeceğiz.

*Söz konusu hakaretse, memlekette kimse sizin elinize su dökemez.

 

 

GAZİKENT27 YOUTUBE KANALIMIZA ABONE OLUN TAKİP EDİN

https://www.youtube.com/channel/UCUS10fdomKzRNgFg3wqtEMg?view_as=subscriber

27 Mayıs 2020 (Haber Merkezi) 2681

Yorumlar (0)

Yorum Yaz