Esrar yakalanan ambulans Gaziantep'ten gitmiş

Kilis'in Elbeyli ilçesinde Suriye'den dönen özel bir hastaneye ait ambulansta 20 kilogram esrar ele geçirilmiş olayla ilgili 3 kişi gözaltına alınmıştı. Gaziantep Sağlık Müdürlüğü'nden konuyla ilgili açıklama geldi.

Esrar yakalanan ambulans Gaziantep'ten gitmiş

Kilis'in Elbeyli ilçesinde Suriye'den dönen özel bir hastaneye ait ambulansta 20 kilogram esrar ele geçirilmiş olayla ilgili 3 kişi gözaltına alınmıştı. Gaziantep Sağlık Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada o ambulansın sağlık Bakanlığı'na ait olmadığı, Gaziantep'te özel bir hastaneye ait olduğu belirtildi.

Dün meydana gelen olayda, Gaziantep'teki özel bir hastanede tedavisi tamamlanan Suriyeli hastayı ülkesine bırakan ve Çobanbey Gümrük Kapısı'ndan Türkiye'ye dönüş yapan Y.Y. yönetimindeki 01 CGT 37 plakalı özel ambulans, gümrük muhafaza memurlarınca şüphe üzerine durdurulmuştu. Araçta yapılan aramada, sedyenin altına gizlenmiş 20 kilogram esrar ele geçirilmiş, araç sürücüsü ile yanında bulunan N.Ç. gözaltına alınmıştı.

GAZİANTEP SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ'NDEN AÇIKLAMA

Gaziantep Sağlık Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, şöyle denildi:

"Çeşitli basın kuruluşlarında  13.11.2018 tarihli “Suriye’den dönen ambulansta esrar ele geçirildi" başlığıyla yer alan haberler hakkında kamuoyunda yanlış algılara sebebiyet vereceği düşünüldüğünden aşağıdaki açıklamanın yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur.

“…Kilis’in Elbeyli ilçesinde Suriye’den dönenözel bir hastaneye ait 01 CGT 37 plakalı ambulansta 20 kilogram esrar ele geçirildiği bu ambulansın Gaziantep’teki özel bir hastanede tedavisi tamamlanan Suriyeli hastayı ülkesine bıraktıktan sonra Çobanbey Gümrük Kapısı’nda gümrük muhafaza memurlarınca durdulduğu, yapılan aramada sedye altına gizlenmiş 20 kilo esrar bulunduğu tespit edilmiştir’…” şeklinde geçen haberdeki söz konusu ambulansın Sağlık Bakanlığı'na ait olabileceği gibi yanlış algılara neden olabileceği düşünülmüştür.

Bahsi geçen ambulans Gaziantep ilinde özel bir hastaneye ait olup, Sağlık Bakanlığı'na ait değildir. Konuyla ilgili olarak soruşturma başlatılmış olup, hassasiyetle takip edilmektedir."

Editör: Turgut Bozgeyik

14 Kasım 2018 (Haber Merkezi) 3048

Yorumlar (0)

Yorum Yaz