'Farklı bir karar beklemiyorduk'

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'i ziyaret etti.

'Farklı bir karar beklemiyorduk'

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'i ziyaret etti.

Ziyaret öncesi gazetecilere konuşan ikili, YSK'nın aldığı "İstanbul'un 39 ilçesinde seçimlerin tekrarlanmasına gerek yok" kararını değerlendirdi.

Kılıçdaroğlu, “Farklı bir karar beklemiyorduk, Kendisi reddeden bir kuruldan farklı bir karar beklemiyorduk.” dedi.

Akşener ise, "İmamoğlu'nu desteklemeye devam edeceğiz" diye konuştu.

“Daha önce de söyledim yine söyleyeceğim” diyen Kılıçdaroğlu şöyle konuştu:

“YSK'da 7'li bir çete var ve bunlar talimatla hareket ediyorlar. Aynı talimatla karar vermişlerdir.  YSK’dan farklı bir karar kendisinden beklemiyorduk. YSK önce kendisini reddeden bir kurul. Düşünün sandık aynı sandık heyet aynı heyet seçmenler aynı seçmenler. Geliyorlar oy kullanıyorlar. Oyları aynı zarfa koyuyorlar. YSK diyor ki ‘kabul ediyorum bu oyları ama birisini doğru bulmuyorum’ diyor. ‘Büyükşehir Belediyesi oylarını doğru bulmuyorum burada yanlışlık yapıldı’ diyor. Okuma yazma bilmeyen bir kişiye bile sorsanız ‘Burada sakatlık var’ der. Ama bu bizi asla umutsuzluğa sevk etmemeli. İstanbul’da seçimi alacağız. Ekrem İmamoğlu bu saatten sonra 16 milyon İstanbullunun adayıdır. Bu kadar haksızlık yapılamaz. Ancak biz ne olursa olsun İstanbul'da seçimi alacağız. Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır.” 

İYİ Parti lideri Akşener ise, “İstanbul’da bir seçim yenilenmesi var. Bizim İstanbul’da adayımız yoktu ve olmayacak. Sayın İmamoğlu’nu elimizdeki tüm imkanları kullanarak destekleyeceğiz.” dedi.

13 Mayıs 2019 (Haber Merkezi) 1132

Yorumlar (0)

Yorum Yaz