Fazla kiloların çaresi obezite cerrahisi

Gaziantep Özel Hatem Hastanesi’nde uygulanan obezite cerrahisi ile hastalar fazla kiloları ile vedalaşarak sağlığına kavuşuyor.

Fazla kiloların çaresi obezite cerrahisi

Gaziantep Özel Hatem Hastanesi’nde uygulanan obezite cerrahisi ile hastalar fazla kiloları ile vedalaşarak sağlığına kavuşuyor.

10 yıldır kilo sorunu yaşayan,  yaptığı diyetlere rağmen zayıflayamayan ve çesitli hastaliklar (hipertansiyon, diyabet, karaciğer yağlanması, uyku apnesi gibi) ile günlük hayatını huzur icin de yaşayamayan 45 yaşındaki Elif Dikeç, Özel Hatem Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Op Dr A. Bora Üstünsoy’a başvurdu. Dr. Üstünsoy tarafından yapılan tetkik ve muayenelerin akabinde 100 kilo olan için Elif Dikeç için OBEZİTE (Laparoskopik Sleeve Gastrektomi) ameliyatı yapılmasına karar verildi.

 Başarılı operasyon sonrası hem sağlığına hem de ideal kiloya kavuşacağı için mutlu olduğunu dile getiren Elif Dikeç, ”Çocukluğumdan bu yana aşırı kiloluydum ve kilo vermek için birçok diyet yaptım fayda göremedim. Fazla kilolarımdan ötürü fiziksel ve psikolojik olarak çok etkileniyordum. Giydiğim kıyafetler içerisinde kendimi iyi hissetmiyordum. Sağlık sorunlarımın artması ve bunun altında yatan sebebin aşırı kilolarımın olduğunu ögrendim . Tavsiyeler üzerine Hatem Obezite Cerrahisi Kliniğini tercih ettim. Ameliyatım başarılı bir şekilde geçti kısa süre de ayağa kalkıp yürüyebilmenin ve en önemlisi ağrı dolu anların korkusu içinde iken neredeyse acı çekmeden hareket etmenin mutluluğunu yaşıyorum. Gerek operasyon öncesi gerekse hastanede kaldığım süre zarfında Doktorum Bora bey ve hastane çalışanlarının bilgisi, tecrübesi ve motive edici güzel yüzleri beni çok mutlu etti. Başta Op Dr A. Bora Üstünsoy olmak üzere , Özel Hatem Hastanesinin vermiş oldukları sağlık hizmetinden dolayı ve güler yüzlü hastane personellerinden ötürü teşekkürü borç bilirim” dedi.

Obezitenin hastanın genel sağlığını bozan ve mutlaka tedavi edilmesi gereken ciddi bir rahatsızlık olduğunu ifade eden Op Dr A. Bora Üstünsoy  Obezite tansiyon yüksekliği, şeker hastalığı, karaciğer yağlanması gibi metabolik hastalıklar ile beraber astım, uyku apnesi, safrakesesi taşı oluşumu, reflü, kalp ve damar hastalıkları gibi çok sayıda soruna davetiye çıkarabilir.

Gaziantep Özel Hatem Hastanesi’nde uygulanan obezite cerrahisi ile hastalar fazla kiloları ile vedalaşarak sağlığına kavuşuyor. Hatem Hastanesi’nde 1 Eylül 2018 tarihinde Obezite ve Diyabet Cerrahisi Kliniği açıldı. 2 ay içerisinde başarılı bir şekilde 23 tane cerrahi operasyon gerçekleştirilmiştir. Klinikte Genel Cerrahi Uzmanları Op. Dr. Emin Yılmaz ve  Op Dr A. Bora Üstünsoy görev yapmakta olup Diyetisyen Saadet Tayşi ve  Psikolog Elif Beydağı’daobezite ve diyabet cerrahisi kliniği ekibinde yer almaktadırlar.

Editör: Turgut Bozgeyik

7 Kasım 2018 (Haber Merkezi) 1128

Yorumlar (0)

Yorum Yaz