Fırat Kalkanı Harekatı'ndan acı haber geldi!

MSB tarafından yapılan açıklamada teröristlerce yapılan roketatarlı saldırı sonucu Deniz Piyade Sözleşmeli Er Tayfun Özköse'nin şehit oldu.

Fırat Kalkanı Harekatı'ndan acı haber geldi!

Fırat Kalkanı Harekatı'nın gerçekleştirildiği bölgeden acı haber geldi. MSB tarafından yapılan açıklamada teröristlerce yapılan roketatarlı saldırı sonucu Deniz Piyade Sözleşmeli Er Tayfun Özköse'nin şehit olduğu belirtildi. 

Milli Savunma Bakanlığı, bugün Fırat Kalkanı Harekatı bölgesinde, teröristlerce düzenlenen roketatarlı saldırıda Deniz Piyade Sözleşmeli Er Tayfun Özköse'nin şehit olduğunu açıkladı.

Bakanlık tarafından yapılan yazılı açıklamada, "Fırat Kalkanı Harekat bölgesinde, 07 Ekim 2021 tarihinde teröristlerce yapılan roketatarlı saldırıda bir kahraman silah arkadaşımız şehit olmuştur. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah'tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz" denildi.

BAKAN AKAR'DAN TAZİYE MESAJI

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar da, Şehit Deniz Piyade Sözleşmeli Er Tayfun Özköse için bakanlığın Twitter hesabından başsağlığı mesajı yayımladı. Akar, mesajında, "Kahraman silah arkadaşımız, 7 Ekim 2021 tarihinde şehit olmuştur. Kahraman şehidimize şahsım ve Milli Savunma Bakanlığı mensupları adına Allah'tan rahmet; kederli ailesine ve asil milletimize başsağlığı ve sabır dilerim" ifadelerine yer verdi.

Bakan Akar'ın paylaşımı şöyle:

ŞEHİDİMİZİN KANI YERDE KALMADI

Şehit Tayfun Özköse'den gelen acı haberin ardından düğmeye basıldı. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Fırat Kalkanı bölgesinde şehit edilen askerin kanının yerde kalmadığını, ilk bilgilere göre saldırıyı gerçekleştiren 5 teröristin silahları ile birlikte etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

 

7 Ekim 2021 (Haber Merkezi) 2174

Yorumlar (0)

Yorum Yaz