GAÜN ile Eruslu arasında işbirliği protokolü

Üniversite Sanayi Akademisi Modeli kapsamında hız kesmeyen Gaziantep Üniversitesinin (GAÜN) işbirliği yaptığı firmalar arasına Eruslu Global Şirketler Topluluğu da katıldı.

GAÜN ile Eruslu arasında işbirliği protokolü

Üniversite Sanayi Akademisi Modeli kapsamında hız kesmeyen Gaziantep Üniversitesinin (GAÜN) işbirliği yaptığı firmalar arasına Eruslu Global Şirketler Topluluğu da katıldı.

GAÜN ile Eruslu Global Şirketler Topluluğu arasında Üniversite Sanayi Akademisi kapsamında ARGE projelerinin koordinasyonu, insan kaynaklarına yönelik ortak çalışmalar yapılması, GAÜN altyapısından yararlanması vb. amacıyla yapılan işbirliği protokolü Gaziantep Üniversitesi Rektörlük Senato Salonunda imzalandı.

Üniversite Sanayi Akademisi Modelinin Türkiye’ye örnek bir model olduğunu kaydeden GAÜN Rektörü Prof. Dr. Ali Gür: “Sanayi kuruluşları ile birlikte yürüttüğümüz eğitim ve araştırma odaklı işbirliğimizin kapsamını genişletirken bu kapsamda işbirliği yapan firmalarımızın sayısı da sürekli artmaktadır. Eruslu Global Şirketler Topluluğu ile bugün yaptığımız işbirliği sayesinde yeni teknolojilerin geliştirilmesi ve rekabetçiliğin artırılması için sektörde yer alan tüm paydaş ve katılımcıların var olan potansiyellerinin yenilikçi düşünce ile ileriye taşıyacak yolun taşlarını döşüyoruz. Hayata geçirdiğimiz Üniversite Sanayi Akademisi modeliyle Gaziantep Üniversite’nin gücünü sanayimizin gücüyle birleştirmeyi ve ortaya çıkacak sinerji ile katma değeri yüksek ürünler üretilebileceğine olan inancımız tamdır” şeklinde konuştu.

YENİ TEKNOLOJİ VE ÜRÜNLER ORTAYA KOYMAK İSTİYORUZ

Sektörel açıdan bilginin işverenle veya tepe yöneticilerle sınırlı olduğunu dile getiren Eruslu Global Şirketler Topluluğu Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Eruslu, “Firmaların üretkenlik ve verimlilik açısından başarılı olması için güçlü ve derin  kurumsal kimlik, yetişmiş insan kaynağı ile birlikte, ilime ve bilime dayalı teknoloji yolunda ilerleme kaydederek, istenen hedeflere ulaşabiliriz. Bu yolda ilerleyen ülkelerinin daha önde ve başarılı olduğunu gözlemliyoruz. Dışa bağımlılığın azaltılması ve  etkin planlamayla düşük olan kar marjlarının artırılması mümkündür. Bünyemizde ARGE Merkezi kurulumu için tüm hazırlıklarımızı tamamladık. Bakanlıktan yetkililer geldi ve önümüzdeki günlerde fiili olarak ta bu Merkezimizi hayata geçiriyor olacağız. Buradaki amacımız sadece bakanlığın verdiği bazı teşviklerinden yararlanmak değil, teknoloji tabanlı ve ARGE içerikli çalışmalara imza atmak, İnovasyon kelimesinin içeriğini dolduracak şekilde yeni teknoloji ve ürünler ortaya koyabilmektir. İşte tam bu süreçte Gaziantep Üniversitesinin başlattığı Üniversite Sanayi Akademisinin çok doğru bir proje olduğuna inandığımız ve akademisyen hocalarımızın da desteğini alacağımız için başta Sayın Rektörümüz olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Toplantıya; GAÜN Rektörü Prof. Dr. Ali Gür,  Eruslu Global Şirketler Topluluğu Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Eruslu, Yönetim Kurulu Üyesi Ercüment Eruslu, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Metin Bedir,  Prof. Dr. Şehmus Demir, Rektör Danışmanı Doç. Dr. Necip Fazıl Yılmaz, Öğretim Üyesi Prof. Dr. Uğur Cem Hasar, Gaziantep Teknopark Genel Müdürü Ekrem Tekin, Gaziantep Üniversitesi TargeT Teknoloji Transfer Ofisi Genel Müdür Yardımcısı Başar Kılıçparlar katıldı.

Editör: Turgut Bozgeyik

4 Ağustos 2018 (Haber Merkezi) 1920

Yorumlar (0)

Yorum Yaz