GAÜN'de 'Bıçak parası' rezaleti

Gaziantep Üniversitesi Hastanesi'nde ameliyat edeceği hastaların yakınlarından para istediği gerekçesi ile soruşturma açılan Prof. Dr. Ö. B. hakkında 60 yıla kadar hapis istendi.

GAÜN'de 'Bıçak parası' rezaleti

Gaziantep Üniversitesi Hastanesi'nde ameliyat edeceği hastaların yakınlarından para istediği gerekçesi ile soruşturma açılan Prof. Dr. Ö. B. hakkında 60 yıla kadar, ona yardım eden sekreteri N.Ö.K. hakkında ise 25 yıla kadar ceza istemiyle hazırlanan iddianame, mahkeme tarafından kabul edildi.

Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturmada, Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ö. B. ile ona yardım ettiği iddia edilen özel muayenesindeki sekreteri N.Ö.K. hakkında üniversite hastanesinde ameliyat edeceği hastaların yakınlarından ‘bıçak parası’ adı altında para istediği gerekçesi ile iddianame hazırlandı.

5’inci Ağır Ceza Mahkemesince kabul edilen ve hasta yakınlarının ifadelerine yer verilen iddianamede, Ö.B.’nin hastaları yönlendirdiği özel muayenehanesinde, üniversitede yapacağı ameliyatlar için hasta yakınlarından 15 bin ile 20 bin lira arasında para aldığı yer aldı.

6 Şubat 2019 (Haber Merkezi) 1734

Yorumlar (0)

Yorum Yaz