GAÜN’de İnsan Kaynakları Yönetimi ve Halkla İlişkiler Paneli

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) İletişim ve Medya Topluluğu tarafından, “İnsan Kaynakları Yönetimi ve Halkla İlişkiler İlişkisi" konulu panel gerçekleştirildi.

GAÜN’de İnsan Kaynakları Yönetimi ve Halkla İlişkiler Paneli

 

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) İletişim ve Medya Topluluğu tarafından düzenlenen moderatörlüğünü Doç. Dr. Fuat Ustakara’nın, konuşmacılığını Kadooğlu Holding Yöneticisi Mehmet Şekip Yiğit ve Kaplan Kardeşler Tekstil Yöneticisi Polat Özerkinler'in yaptığı “İnsan Kaynakları Yönetimi ve Halkla İlişkiler İlişkisi" konulu panel gerçekleştirildi.

Açılış konuşmasında Türkiye çapındaki en büyük halkla ilişkiler araştırmasını Arş. Gör. Dr. Oğuz Göksu ile birlikte gerçekleştirdiklerini belirten Moderatör Doç. Dr. Fuat Ustakara insan kaynakları ile halkla ilişkilerin birbirine yakın iki meslek olduğunu ve Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi (GAOSB) halkla ilişkiler istihdamının artırılması gerektiğini vurguladı.

İNSAN KAYNAKLARI MUHASEBE OLARAK BİLİNİYOR

Polat Özerkinler, insan kaynakları yönetiminin genelde tüm bölümleri kapsadığını söyledi. Özerkinler, “İnsan kaynakları yönetimi ülkemizde yeterince anlaşılmıyor. Bu mesleği hala muhasebeci olarak bilen çalışan ve insanlar var. Dolayısıyla Türkiye'de ve Gaziantep'te personel işleri ve oradan insan kaynakları yönetimine gelinmesi çok kolay olmadı. Kapasitesi yüksek kurumsal firmalarda eğitim uzmanı ayrı iş etiği uzmanı ayrımotivasyon ile ilgili çalışma yapanlar ayrı. Gaziantep'teki firmaların bu duruma gelmesi için biraz fazla süreye ihtiyaç var” dedi.

HALKLA İLİŞKİLERİN ÖNEMİ HER GEÇEN GÜN ARTIYOR

Mehmet Şekip Yiğit ise halkla ilişkiler departmanına dikkat çektiği konuşmasında, “Halkla ilişkiler ve insan kaynaklarının iletişim anlamında ortak çalışmaları her geçen gün gelişiyor.İnsanın kaynağından en büyük verimi almak için yaptığımız faaliyetlerin tamamına insan kaynakları diyoruz. İnsan Kaynakları ile Halkla İlişkiler arasındaki ilişkiye baktığımızda ortak nokta, çalışmalarda iletişim büyük rol oynuyor. İnsan kaynakları yönetimi işletme içerisindeki ve şirket içerisindeki çalışanların tamamındaki faaliyetleri kapsayan bir bütün. Halkla İlişkiler ise ürün ve hizmetlerimizi şirketimizin dışındaki kamuoyuna markanın itibarını artırıcı,aradaki kurumsal ve kuvvetli bağı oluşturucu bir etken” diyerek, ortak noktanın kurumsal iletişim ve fikir paylaşımı olduğunusöyledi.

31 Mart 2018 (Haber Merkezi) 1569

Yorumlar (0)

Yorum Yaz