Kaplan: Gaziantep’i artık sağlığına kavuşturun

CHP Gaziantep Milletvekili İrfan Kaplan, yazılı bir açıklama yaparak, son günlerde basın ve kamuoyuna yansıyan Gaziantep’teki sağlık skandalları ile ilgili değerlendirme yaptı.

Kaplan: Gaziantep’i artık sağlığına kavuşturun

CHP Gaziantep Milletvekili İrfan Kaplan, yazılı bir açıklama yaparak, son günlerde basın ve kamuoyuna yansıyan Gaziantep’teki sağlık skandalları ile ilgili değerlendirme yaptı.

GAZİANTEP’TE SAĞLIK SİSTEMİ ÇÖKÜŞE GEÇMİŞTİR!

Kaplan, yaptığını yazılı açıklamada “Gaziantep’te sağlık sistemi çöküşe geçmiştir. 2 milyonu nüfusu olan Gaziantep’te artan nüfusla birlikte hastaneler yetersiz kalmakta, hastalar neredeyse yatacak yer bulamamakta ve tedavi görmekte zorlanmaktadır.Gaziantep’te, nüfusa oranla yeterli sağlık çalışanı da olmaması ve hastanelerde aşırı yoğunluk sebebiyle, ne yazık ki zaman zaman vatandaşlarımızla sağlık çalışanları arasındaki gerilimi yükseltmekte,karşı karşıya getirmektedir” diye ifade etti.

YERİ GÖĞÜ BETONA GÖMDÜNÜZ!

Kaplan, açıklamasında AKP Hükümetine yüklenerek “AKP Hükümeti olarak yeri göğü betona gömdünüz. Ranta, peşkeşe, ağaçları kesip binalar dikmeye doymadınız! Ekonomik kriz sizin eseriniz. Şimdi nereden ne kıssak, nasıl bir zam yapsak da ülkeyi kurtarsak derdindesiniz. Ancak o gemi çoktan su aldı, vatandaşı bu kadar darboğaza sokan yanlış politikalarınıza vatandaş artık sizi o koltuklardan indirerek cevap verecektir” dedi.

HİZMET VEREMEYECEK HASTANEYİ NİYE ALELACELE AÇTINIZ?

Kaplan, Gaziantep İl Sağlık Müdürü’nün, Gaziantep’teki hastaneler ile yaptığı açıklamaya dikkat çekerek, “Bakın Gaziantep’te sağlık çökmüş durumda. Basın ve kamuoyuna yansıyan skandallar silsilesine bugün İl Sağlık Müdürü’nden açıklama gelmiş. İl Sağlık Müdürü açıklamasında diyor ki; “hizmete tam anlamıyla alınamaması fiziki eksikliklerden değil, başka illerde de görülen doktor eksikliklerindendir.” Abdulkadir Yüksel Devlet Hastanesini yaptınız, hastanede hizmet verecek doktor bulamadınız. Hastanenin ruhsat problemi olduğundan ameliyat yapılamıyor, tam teşekküllü hizmet veremiyor. Hizmet veremeyeceğiniz bir hastaneyi niye açtınız? Gerek sağlık çalışanlarının verimli ve huzurlu çalışabilmeleri için, gerek vatandaşlarımızın nitelikli sağlık hizmeti alabilmeleri için biran önce Gaziantep’e sağlık personeli atanmalıdır. Abdülkadir Yüksel Hastanesi tam kapasiteyle hizmet vermeye başlamalıdır.  Buradan Sayın Sağlık Bakanına sesleniyorum. Gaziantep’i artık sağlığına kavuşturun” diye ifade etti.

Editör: Turgut Bozgeyik

17 Temmuz 2019 (Haber Merkezi) 1656

Yorumlar (0)

Yorum Yaz