Gaziantepli sprocu Avrupa şampiyonu oldu...

Gaziantep Şahinbey Halk Eğitimi Merkezi Spor Kulübünün lisanslı sporcusu Enes Bilben, Kick Boks Erkeklerde Avrupa şampiyonu oldu.

Gaziantepli sprocu Avrupa şampiyonu oldu...

Gaziantep Şahinbey Halk Eğitimi Merkezi Spor Kulübünün lisanslı sporcusu Enes Bilben 5-15 Kasım Tarihlerinde Montenegro'nun Budva Şehrinde yapılan ve 82 ülkeden toplam 1800’den fazla sporcunun katıldığı şampiyonada tarihi bir başarı elde ederek 91 kg Kick Boks Erkeklerde Avrupa şampiyonu oldu.

2019 yılında Memduh CİHAN’ın Şahinbey Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü'ne getirilmesiyle gerek kurumsal gerek sportif vb. birçok faaliyette Gaziantep'te yaptığı birbirinden önemli projeler ve, başarılarla sesini duyuran kurum bu kez ülke sınırlarını aşarak, yüksek bütçeli birçok spor kulübünün rüyalarını süsleyen bir başarıya imza atarak ülkemizi yurt dışında hakkıyla temsil etmenin gururunu yaşamıştır.

Sihirli kelimelerin “İnanmak, Desteklemek, Güvenmek” olduğunu belirten Memduh CİHAN, bu başarının bir ekip işi olduğunu; Bu başarıyı Halk eğitim merkezi müdür yrd. ve aynı zamanda Spor Kulübü Başkanı İzzet Oktay METE, Kick Boks Gaziantep il Temsilcisi Mehmet KAYA ve Antrenör Burhan ÇELİK’ in önemli katkıları ve emekleriyle elde edildiğini belirterek her zaman spor ve sporcuya destek olduklarını söyledi.

Ay yıldızlı bayrağı göndere çektirip, tüm salona İstiklal Marşımızı dinleten Sporcumuz Enes BİLBEN duyduğu gururu anlatırken bu şampiyonluğu başta tüm Türk halkı olmak üzere emekleri bulunan ailem, müdürüm, antrenörlerim ve kulübüme armağan ediyorum bu başarının önemli ama yeterli olmadığını asıl hedefinin dünya şampiyonası olduğunu ifade etti.

21 Kasım 2021 (Haber Merkezi) 960

Yorumlar (0)

Yorum Yaz