Gaziantepspor icradan satışa çıkarıldı!

Gaziantepspor ismi, 29 Mart 2019 Cuma günü Adana Adliyesi Mezat Salonu’nda satışa çıkacak.

Gaziantepspor icradan satışa çıkarıldı!

Gaziantepspor ismi, 29 Mart 2019 Cuma günü Adana Adliyesi Mezat Salonu’nda satışa çıkacak.

Telgraf Gazetesi'nden Sedat Torun'un haberine göre, Gaziantepspor’un ismi, logosu, renkleri elden gidiyor. Puan silme, küme düşme cezaları derken Gaziantepspor’un ismi de elden gidiyor. Mehmet Yıldırım isimli Adanalı bir işadamı kulüpten alacaklarına karşılık, takımın logosuna ve ismine icra işlemi başlattı.

Kırmızı siyahlı takımdan 4 milyon 700 bin TL alacağı olduğu belirtilen Adanalı işadamı Mehmet Yıldırım, alacağı icra işlemi başlattı. Alacaklı hiçbir geliri bulunmayan kulübün logosunun ve isim hakkının icradan satışa sunulması için mahkemeye başvurdu.

LOGO VE  İSME 8 MİLYON 600 BİN TL DEĞER BİÇİLDİ 

Adana İcra Müdürlüğü ise bilirkişi vasıtasıyla kulübün logosunun ve isim hakkının değerini tespit ettirdi. Yıllarca Süper Lig’de mücadele eden, ülkemizi UEFA kupalarında temsil eden ve kadrosundan birçok yıldız çıkaran Gaziantepspor’un isim hakkı ve logosunun değeri 8 Milyon 600 Bin TL olarak belirlendi.

İŞADAMININ 4 MİLYON 700 BİN ALACAĞI VAR 

Telgraf'ın özel haberine göre Adanalı işadamının Gaziantepspor’dan 3 Milyon 600 Bin TL alacağı olduğu kaydedildi. Ancak geçen zaman sürecinde bu rakam faizleriyle birlikte 4 Milyon 700 TL’ye çıktı.

GAZİANTEPSPOR İSMİ SATILIYOR

Türk sporunun önde gelen takımları arasında bulunan Gaziantepspor’un ismi açık artırmayla satılışa sunulacak. Telgraf’ın edindiği bilgiye göre  Adana Adliyesi Mezat Salonu’ndaki ihalenin ilki 29 Mart 2019 günü 11.15’de yapılacak. Mevzuat gereği belirlenen rakamların yüzde 50'si nispetinden açık artırma yapılacak. Eğer ilk ihale de alacaklı çıkmazsa ikinci ihale 24 Nisan 2019’da aynı saatte yapılacak.

KULÜPTEN YAPILAN AÇIKLAMA

Gaziantepspor Kulubü'nden yapılan açıklama şöyle:

"Değerli sporseverler, kıymetli taraftarlarımız. Geçmiş yönetimlerin hatalarından dolayı adeta yalnızlığa bırakılan Gaziantepspor’umuz için 6 aylık Başkanlık dönemimde yaptığımız incelemeler neticesinde ulaşabildiğimiz Muhasebe Kayıtları, TFF ve Spor Toto Kayıtları, FIFA Dosyaları ve İcra Dosyalarından çıkartılan güncel borç raporunu tüm kamuoyunun bilgisine sunar, değerlendirmeleri takdirlerine bırakırız.

Kulübümüzün tespit edilebilen borç durumu aşağıdaki gibidir;

Yabancı Futbolcu ve Kulüpler: 8 Milyon Euro (Güncel Kur ile 48 Milyon TL)

Yerli Futbolcu ve Teknik Adamlar: 28 Milyon TL (TFF ve Spor Toto İcra-Temlik)

3.Şahıslar, Firmalar-Eski Personel: 10 Milyon TL (TFF ve Spor Toto İcra-Temlik)

FIFA-TFF-Avukat Yargılama Giderleri: 628 Bin TL

Faktoring Firmalarına: 30 Milyon TL (TFF ve Spor Toto İcra-Temlik)

Sosyal Sigortalar Kurumu: 10 Milyon TL (TFF ve Spor Toto İcra-Temlik)

Gençlik Spor Genel Müdürlüğü: 5 Milyon TL (TFF ve Spor Toto İcra-Temlik)

Vergi Dairesi: 22 Milyon TL (Ceza Borcu Hariç) (TFF ve Spor Toto İcra-Temlik)

Eski Yönetici Alacakları: 1,5 Milyon TL (TFF Temlik)

KUR FARKI İLE BERABER TOPLAM: 155 MİLYON TL

Çıkartabildiğimiz bu mali rapor haricinde başka borç olup olmadığı bilinmemektedir. Alacaklıların tümü TFF ve SPOR TOTO nezdindeki hesaplarımıza icra getirmiş olup, Kulübümüze gelirlerinden 1 TL dahi gelmemektedir. Bazı alacaklıların ödemesi yapıldığı halde muhasebe kayıtlarında banka ödeme dekontlarına ulaşılamadığından TFF ve Spor Toto’da Kulübümüz halen borçlu görünmektedir. Bu konuda Savcılığa suç duyusunda bulunmamıza rağmen şuana kadar hiçbir sonuç elde edilememiştir. Ayrıca Sosyal Sigortalar Kurumu alacakları için tesislerimizde Kulübümüze ait olan bir kısım bölüm için icra dan satış kararı almıştır. Eski Yönetimin Pamuk Faktoring’den aldığı para karşılığı tesislerin yerine bu firmaya temlik olarak verildiği karar defterinde ve yapılan sözleşmelerde görünmektedir.

Tüm gelirlerine temlik konulan Kulübümüz bu tablo karşısında, FIFA disiplin kurulundan ceza almamız için talepte bulunan tüm muhataplarına mektup yazarak taksitlendirme ve alacak ertelemesi talep etmiştir. Ancak gelinen noktada ödeme yapılamadığından dolayı FIFA Dosyalarından -21 Puan ceza almıştır. Ayrıca Kalba Union kulübüne olan 250 Bin Dolar borç nedeni ile Alt lige düşürülme cezası verilmiştir. Sayın Valimiz Davut Gül’ün direktifleri ile Kulübümüzün borç durumunu tespit amacı ile Valilik bünyesinde komisyon kurulmuş olup, çıkacak olan mali durum raporu tüm sporseverler ile paylaşılacaktır.

Tüm bu mali durum tablosu ortada iken, göreve geldiğimizde transfer yasağı olan bir kulübün tüm futbolcularının boşa düştüğünü gördük ve kısa süre içinde bu durumu düzelttik. Birçok oyuncu ile tekrardan anlaşmalar yapılarak takımda kalmasını sağladık. Takımın sezona başlaması için gerekli olan Lisans işlemleri, Formalar, Antrenman ve Mutfak İhtiyaçları ivedilikle karşılandı. Kulübümüze üyelikler açıldı. Deplasmanlara gidemeyecek olan takımımızın uçakla deplasmanlara gitmesi sağlandı. Oyuncularımız en iyi otellerde konakladı. Alınan galibiyetlerde primleri dağıtıldı. Geliri ve hiçbir desteği olmayan Gaziantepspor’umuz için elimizden gelen her şeyi en iyi şekilde yapmaya çalıştık."

8 Şubat 2019 (Haber Merkezi) 1911

Yorumlar (0)

Yorum Yaz