Gaziantep'te uyuşturucuya büyük darbe

Gaziantep'te bir yolcu otobüsü ve tırda 10 kilo eroin, 2 kilo sentetik uyuşturucu, 9 kilo 500 gram esrar ele geçirildi.

Gaziantep'te uyuşturucuya büyük darbe

Gaziantep'te bir yolcu otobüsü ve tırda 10 kilo eroin, 2 kilo sentetik uyuşturucu, 9 kilo 500 gram esrar ele geçirildi.

Gaziantep Valiliği'nden yapılan açıklamaya göre, Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, doğu illerinden 81 plakalı bir tır ve 21 plakalı bir yolcu otobüsüyle Gaziantep'e uyuşturucu madde getirileceğini belirledi.

Söz konusu araçları farklı zamanlarda Gaziantep - Şanlıurfa otoyolunun 10. kilometresindeki uygulama noktasında durduran ekipler, tırda yaptıkları aramalarda 10 kilogram eroin, 2 kilogram sentetik uyuşturucu ele geçirdi. Yolcu otobüsünde yapılan aramalarda ise bavula gizlenmiş şekilde 9 kilo 500 gram toz esrar bulundu. Olayla ilgili olarak O.C. ve A.İ. gözaltına alındı.

Gaziantep Valiliği'nden yapılan açıklama şöyle:

"Gaziantep Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü olarak yapılan çalışmalarda; ilimize Doğu illerinden 81 plakalı Mercedes marka beyaz tır ve  21 plakalı otobüs ile uyuşturucu madde getirileceği bilgisi alınması üzerine, bahse konu araçlar  farklı zamanlarda ilimiz Askoç uygulama noktasında durdurulmuş, 81 plakalı beyaz Mercedes tırda yapılan aramada daralı 10 Kilo Eroin, 2 Kilo Metamfetamin ele geçirilmiş; 21 plakalı otobüste yapılan aramada   valize gizlenmiş  şekilde  9 Kilo 500 Gram Toz Esrar Maddesi ele geçirilmiş; olaylarla ilgili olarak O.C. ve A.İ. İsimli 2 şahıs gözaltına alınmış olup; Adli tahkikata başlanmıştır."

Editör: Turgut Bozgeyik

 

 

 

 

GAZİKENT27 YOUTUBE KANALIMIZA ABONE OLUN TAKİP EDİN

https://www.youtube.com/channel/UCUS10fdomKzRNgFg3wqtEMg?view_as=subscriber

9 Ekim 2019 (Haber Merkezi) 1531

Yorumlar (0)

Yorum Yaz