Gaziantep'te çadırkent mağdurları eylem yaptı

Gaziantep'in İslahiye ilçesinde 2 Nolu Geçici Barınma Merkezi'nden işten çıkarılan 450 kişi aileleriyle birlikte eylem yaptı.

Gaziantep'te çadırkent mağdurları eylem yaptı

Gaziantep'in İslahiye ilçesinde 2 Nolu Geçici Barınma Merkezi'nden işten çıkarılan 450 kişi aileleriyle birlikte eylem yaptı.

 

 

İslahiye'de meydana çıkan 450 mağdur çalışan basın açıklaması yaptılar. Mağdur çalışanların açıklaması şöyle:

"Sevgi ve saygılarımla siyasi büyüklerim bizler Gaziantep İslahiye İlçesinde ikamet etmekte olan 450 kişiyiz. Bizim şöyle bir sıkıntımız vardı.
28.07.2019 tarihinde Başbakanlığın yazısı ile 3 gün içerisinde hepimizin
işlerimizi son verilmesi istendi bunun üzerine İslahiye Belediye Konferans
merkezinde bir toplantı düzenlendi bu toplantıya, Şamil Tayyar (Millet vekili), İbrahim Erdoğan (Ak Parti İlçe Başkanı), Ramazan Yıldırım (İslahiye Kaymakamı), Sinan Atakan (İl Afad Müdürü) katılarak Bizlere Mahkeme Açmamamızı en geç 2 ay içerisinde tekrar faaliyete geçeceği mahkemeye vermemiz durumun tekrar işe alınmayacağımızı bildirmişlerdir. Bunun üzerine bizler mahkeme açmadık . dava açan 138 arkadaşımız kadro almıştır. Ne gariptir ki aradan 1 gün bile geçmeden tekrar uzatma yazısı gönderilerek 7 ay boyunca kapalı kampta personel bekletilerek kadro alınmaları sağlanmıştır. Peki ne den burada bizlere duyarsız davranıldı. Bizlere verilen söz üzerine İlçe Başkanımız ve İl Başkanımızla görüştük Bizlerin işe İade davası sürelerimizin geçtiği bu nedenle idari dava açtığımızı belirttik. Bizlere bu mağduriyetin giderileceğini sayın Bakanımız Abdülhamit Gül bey tarafından tekrar işlere döneceğimizin sözünü aldık fakat ile mahkemede red
kararı aldık. Bizlerde bir üst mahkemeye taşıdık ve yine siyasi büyüklerimiz, 

Belediye Seçimlerinde Durumu Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayip
Erdoğan'a ilettiklerini bu konun reisimizin talimat verdiği mağduriyetin derhal giderilmesi hususun da fakat su anda ne konu ile ilgilenen ne bir yetkili nede bir siyasi büyüğümüz var;

Değerli büyümüz bizim burada anlatmak istediğimiz bizler ekmeğimizin
peşindeyiz ama bizleri 2 seçimdir siyasi Pazar haline getirdiler. Çok şükür
bizlerin gideceği yerde belli destekleyeceği yerde. Sizlerden ricamız Reisimiz talimatı var ise bunun gerçekleşmesi, eğer yok isede bizleri siyasi Pazar halinegetirenler hakkında gerekenin yapılması saygılarımızla arz ederiz." 

 

 

GAZİKENT27 YOUTUBE KANALIMIZA ABONE OLUN TAKİP EDİN

https://www.youtube.com/channel/UCUS10fdomKzRNgFg3wqtEMg?view_as=subscriber

 

18 Ocak 2020 (Haber Merkezi) 2573

Yorumlar (0)

Yorum Yaz