Gaziantep'te eş zamanlı uyuşturucu operasyonu

Gaziantep'te 4 farklı adreste düzenlenen uyuşturucu operasyonlarında çok sayıda uyuşturucu madde ele geçirilirken 4 kişi de gözaltına alındı.

Gaziantep'te eş zamanlı uyuşturucu operasyonu

Gaziantep'te 4 farklı adreste düzenlenen uyuşturucu operasyonlarında çok sayıda uyuşturucu madde ele geçirilirken 4 kişi de gözaltına alındı.

Gaziantep Emniyet Müdürlüğü'nden yapıylan açıklamada şöyle denildi:

"1) İlimiz Cengiz Topel Mahallesinde bulunan Santral Bölgesinde daha önce torbacılık yaptığı bilinen H.İ.Y isimli şahıs yapılan kovalamaca sonucu yakalandı. Şüpheli şahısın yapılan üst aramasında; 7 adet Fişek ve 9.90 gram eroin maddesi ele geçirildi. Olayla ilgili olarak gözaltına alınan şahıs hakkında "Uyuşturucu veya Uyarıca Madde İmalatı ve Ticareti" suçundan gerekli yasal işlemler yapılarak hazırlanan tahkikat evrakları ile birlikte adli makamlara sevk edildi.

2) İlimiz Güzelvadi Mahallesinde bulunan Hatice Karslıgil Ortaokulu arkasında bulunan yerde durumundan şüphelenilerek durdurulan M.F.K isimli şahsın yapılan üst aramasında; folyo içerisine sarılmış vaziyette 11 adet, 1.32 gram esrar maddesi ele geçirildi. Olayla ilgili olarak gözaltına alınan şüpheli şahıs, hakkında "Uyuşturucu veya Uyarıca Madde İmalatı ve Ticareti" suçundan gerekli yasal işlemler yapılarak hazırlanan tahkikat evrakları ile birlikte adli makamlara sevk edildi.

3) İlimiz Narlıtepe Mahallesinde bulunan bir sokak içerisinde durumundan şüphelenilerek durdurulan M.C isimli şahsın yapılan üst aramasında; 3.95 gram eroin maddesi ele geçirildi. Olayla ilgili olarak gözaltına alınan şüpheli şahıs, hakkında "Kullanmak için Uyuşturucu, Uyarıcı Madde Satın Alma, Kabul Etme Bulundurma" suçundan gerekli yasal işlemler yapılarak hazırlanan tahkikat evrakları ile birlikte adli makamlara sevk edildi.

4) İlimiz Çakmak Mahallesinde faaliyet gösteren bir kıraathanede bulunan E.V isimli şahıs üzerinde yapılan kontrolde 13 adet satışa hazır halde toplam 41.5 gram esrar maddesi ele geçirildi. Olayla ilgili olarak gözaltına alınan şahıs hakkında "Uyuşturucu veya Uyarıca Madde İmalatı ve Ticareti ile Uyuşturucu Madde Bulundurmak" suçundan gerekli yasal işlemler yapıldı."

Editör: Turgut Bozgeyik

10 Eylül 2018 (Haber Merkezi) 1212

Yorumlar (0)

Yorum Yaz