Gaziantep'te hükümlüler okulları boyadı

Gaziantep Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tarafından düzenlenen program kapsamında, hükümlüler, 9 okulun bakım ve boya işlerini yaptı.

Gaziantep'te hükümlüler okulları boyadı

Gaziantep Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tarafından düzenlenen program kapsamında, hükümlüler 9 okulun bakım ve boya işlerini yaptı.

Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, Adalet Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı'nın işbirliğinde Gaziantep Denetimli Serbestlik Müdürlüğünce düzenlenen program kapsamında hükümlülerin, kentteki 9 okulun tadilat ve boya işlerini yaparak, okulları yeni eğitim ve öğretim yılına hazır duruma getirdikleri belirtildi.

Ömer ve Sabriye Ersoy, Mahmut Fehime Güleç, Şehit Uğur Kutku, Mahmut Fehime Ersoy ve Hatice Karslıgil ortaokulları ile Sadettin Batmazoğlu, Abdülhamithan ve Düztepe ilkokullar ve Naime Durdu Anaokulunun bakım, onarım ve boya çalışmalarının başarıyla yapıldığı ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Ayrıca yapılan bu çalışmalara aktif olarak katılan hükümlülerin meslek sahibi olmalarını sağlamak amacıyla eş zamanlı olarak, boya ve badana kursu da yürütülmüş olup, boyacılık mesleğini öğrenen hükümlülere sertifikaları verilerek meslek sahibi olmaları sağlanmıştır." 

 

 

 

 

GAZİKENT27 YOUTUBE KANALIMIZA ABONE OLUN TAKİP EDİN

https://www.youtube.com/channel/UCUS10fdomKzRNgFg3wqtEMg?view_as=subscriber

9 Eylül 2019 (Haber Merkezi) 1092

Yorumlar (0)

Yorum Yaz