CHP'liler serbest bırakıldı

CHP Gaziantep il örgütü üyesi Bülent Tepe, Mehmet Dokbay Gürsel Yılmaz sosyal medya paylaşımları nedeniyle gözaltına alındı.

CHP'liler serbest bırakıldı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gaziantep il örgütü üyesi Bülent Tepe, Mehmet Dokbay Gürsel Yılmaz sosyal medya paylaşımları nedeniyle gözaltına alındı.

Bülent Tepe, Gürsel Yılmaz ve Mehmet Dokbay'ın sosyal medya paylaşımlarında Cumhurbaşkanı'na hakaret ettikleri gerekçesiyle gözaltına alındıkları öğrenildi. CHP'li bir kişinin daha ifadeye çağırıldığı belirtiliyor. Gözaltındaki isimler emniyetteki ifadelerinin ardından adliyeye sevk edildi. Savcıya ifade veren 3 kişi adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Olayı sosyal medya hesabından duyuran CHP İl Yönetim Kurulu üyesi Önder Alkurt, "Cumhuriyet Halk Partisi Gaziantep il örgütü üyesi iki arkadaşımız sosyal medya paylaşımları nedeniyle gözaltına alınmış olup, bir arkadaşımız da ifade için çağrılmıştır...Muhalefet yargı eli susturulmaya çalışıyor...Arkadaşlarımızın yanında olup süreci Avukat arkadaşlarımız ile takip etmekteyiz.." dedi.

BARO BAŞKANI ŞARKLI: ENDİŞELİYİZ

Gaziantep’te önce bir sendikacının, ardından 3 CHP üyesinin gözaltına alınmasını endişe içinde takip ettiklerini söyleyen Gaziantep Barosu Başkanı Av. Bektaş Şarklı, her koşulda hukuk devleti olmanın pratikleri hareket etmenin gerekliliğine vurgu yaparken, CHP Gaziantep İl Başkanı Hayri Sucu, gelişmelerle ilgili genel merkezi bilgilendirdiklerini ve partili avukatlarla olayın takipçisi olacaklarını ifade etti.

4 Nisan 2020 (Haber Merkezi) 2260

Yorumlar (0)

Yorum Yaz