Gaziantep'te uyuşturucu tacirlerine operasyon

Gaziantep'te polisin sokak satıcılarına yönelik uyuşturucu operasyonlarında 5 kişi tutuklandı. 

Gaziantep'te uyuşturucu tacirlerine operasyon

Gaziantep'te polisin sokak satıcılarına yönelik uyuşturucu operasyonlarında 5 kişi tutuklandı. 

Gaziantep Emniyet müdürlüğü'nden yapılan açıklamada şöyle denildi:

"İlimiz genelinde daha sağlıklı ve güvenli ortamın oluşması, sokak suçlarının azalması için Uyuşturucu Madde İmal ve Ticareti ile Uyuşturucu Satıcılarının yakalanmalarına yönelik Şahinbey İlçe Emniyet Müdürlüğü görevlilerimizce yapılan özverili ve titiz çalışmalarda;

1- Düztepe Şehit Hüseyin Cengiz Polis Merkezi Amirliği Narkotim ekiplerimizce 31 Temmuz 2018 günü yapılan çalışmalarda, 2 adet tüfek, 33 adet fişek, 1 adet hassas terazi, 5 gram esrar ele geçirildi olayla ilgili O.Ö, A.T. ve A.A isimli 3 şüpheli şahıs yakalanarak göz altına alındı. Uyuşturucu ticareti yapmak suçundan adli makamlara sevk edilen şüpheli şahıslar tutuklanmalarına müteakip cezaevine teslim edildi.

2- Şahinbey İlçe Emniyet Müdürlüğü Devriye Ekipler Amirliği görevlilerimizce, 30 Temmuz 2018 ile 05 Ağustos 2018 tarihleri arasında yapılan çalışmalarda,  C.D. isimli şüpheli şahıstan 1 gram esrar, M.H.A ile H.Y. ve Y.A. isimli şüpheli şahıslardan 20 gram eroin, İ.H.Ç. isimli şahıstan 27.17 gram uyuşturucu madde Jameika 0,60 gram eroin 3 adet Captagon hap, M.A.A. isimli şüpheli şahıstan 2.56 gram uyuşturucu jameika, Ü.B ile M.C. isimli şüpheli şahıslardan 2.15 gram Metamfetamin,  İ.K. isimli şüpheli şahıstan 1.27 gram bonzai ele geçirildi. Haklarında yapılan yasal işlemler sonrası adli makamlara sevk edilen şüphelilerden Y.A tutuklanmasına müteakip cezaevine teslim edildi.

3- Şahinbey İlçe Emniyet Müdürlüğü Suç Önleme ve Soruşturma Büro Amirliği Narkotik ekiplerimizce;29 temmuz 2018 günü tarafından Çamlıca Mahallesi Dr. Hamit Uras Caddesi üzerinde M.K. ve T.A. isimli şüpheli şahıslara yönelik yapılan uyuşturucu operasyonunda, beyaz kağıda sarılı vaziyette 3 adet toplam ağırlığı 4.08 gram olan eroin maddesi ele geçirildi. 03 Ağustos 2018 günü İbn-i Sina mahallesi Kozlubağ Küme evlerinde M.S.Ö isimli şüpheli şahsın evinin bahçesinde ekili vaziyette yetişmiş halde 30 kök dişi hint keneviri ve 28.53 gram ağırlığında kurutulmuş esrar maddesi ele geçirildi.  05 Ağustos 2018 günü Vatan mahallesinde Şehit Mehmet Gezelge Caddesi üzerinde bir araçta bulunan D.A, G.S ve D.İ isimli şahıslara yönelik yapılan operasyonda, 5 adet satışa hazır vaziyette alüminyum folyoya sarılı 4.42 gram metamfetamin, 1 adet satışa hazır 1,32 gram esrar maddesi ve 1 adet araç içerisinde ruhsatsız av tüfeği ele geçirildi. Yapılan operasyonlarda  M.K, T.A, M.S.Ö, G.S ve D.İ. isimli 5 şüpheli şahıslara gerekli yasal işlemler yapıldı. Şüphelilerden D.A adli makamlarca tutuklanmasına müteakip cezaevine teslim edildi."

Editör: Turgut Bozgeyik

8 Ağustos 2018 (Haber Merkezi) 2134

Yorumlar (0)

Yorum Yaz