Gezi müezzini organ nakli bekliyor!

Eski Dolmabahçe Bezmiâlem Valide Sultan Camisi müezzini Fuat Yıldırım’ın kronik böbrek rahatsızlığı nedeniyle organ nakli olmayı bekliyor.

Gezi müezzini organ nakli bekliyor!

Eski Dolmabahçe Bezmiâlem Valide Sultan Camisi müezzini Fuat Yıldırım’ın kronik böbrek rahatsızlığı nedeniyle haftanın üç günü diyaliz tedavisi gördüğü ve organ nakli olmayı beklediği öne sürüldü. 

Gezi Direnişi sırasında “Camide içki içildiğini görmedim” diyerek Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın söylediği “İçki içildi” iddiasına ortak olmayan ‘Gezi müezzini’ Fuat Yıldırım organ nakli bekliyor.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan’ın sözlerinin ardından sosyal medyada gündem olan Dolmabahçe Bezmiâlem Valide Sultan Camisi eski müezzini Fuat Yıldırım'ın son durumu merak konusu oldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, önceki gün “Memur-Sen Büyük Türkiye Buluşması” programında, “Bunlar değil miydi Bezmialem Camii’nin içine bira kutularıyla giren” ifadelerini kullanmıştı.

HANGİ CAMİDE GÖREV YAPIYOR

Erdoğan’ın sözlerinin ardından müezzin Fuat Yıldırım tekrar merak konusu oldu.

Fuat Yıldırım için sosyal medyada “nerede, ne yapıyor?” soruları ortaya atıldı. 

Dolmabahçe Bezmiâlem Valide Sultan Camisi eski müezzini Fuat Yıldırım'ın kaderi Gezi Parkı olaylarından sonra değişti. 

Odatv'den Caner Taşpınar'ın aktardığına göre, layların ardından yaşanan spekülasyonlardan sonra kendini Başakşehir’e bağlı Kayabaşı köyünde buldu. Sürgünden sonra Yıldırım, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın atamasına itiraz edip dava açtı.

Bugün ise artık o Karaköy’deki Arap Camii’nin müezzini.

FUAT HOCA ORGAN NAKLİ BEKLİYOR

Eşi lösemi hastası olan Fuat Yıldırım, köy camisine atanmasıyla zorluklar yaşadı. Buna rağmen Fuat Yıldırım’ın eşinin sağlık durumu düzeldi. 

Ancak, bu kez Fuat Yıldırım sağlık sorunları ile boğuşmaya başladı.  Fuat Yıldırım, kronik böbrek rahatsızlığı nedeniyle haftanın üç günü diyaliz tedavisi görüyor. Sağlığına kavuşması için tek çare ise  “organ nakli”… 

MÜEZZİN YILDIRIM NASIL GÜNDEM OLMUŞTU

Gezi Parkı olayları sırasında camide içki içildiği iddia edilmiş, cami müezzini Fuat Yıldırım ise içki içildiğini görmediğini söylemişti.

Fuat Yıldırım, Bezmialem Camii’nde yaşanlar nedeniyle polise de ifade vermiş ve “Ben din adamıyım, yalan söyleyemem, içki içildiğini görmedim” demişti. 

18 Kasım 2021 (Haber Merkezi) 1291

Yorumlar (0)

Yorum Yaz