Han Spaces ve AlkaşAret güçlerini birleştiriyor

Han Spaces ve Digital Network AlkaşAret Vartanyan Yaşam Atölyesi ile  güçlerini birleştiriyor.

Han Spaces ve AlkaşAret güçlerini birleştiriyor

Han Spaces ve Digital Network AlkaşAret Vartanyan Yaşam Atölyesi ile  güçlerini birleştiriyor.

Yüzyıllar öncesinden gelen iş hanı kültürümüzü tasarım ve teknolojiyle buluşturarak esnek çalışma alanları yöneten HAN Spaces ve Türkiye’nin ilk dijital etkinlik ve sektörel içerik platformu Digital Network Alkaş (DNA) geleceğin iş dünyasını gerçek kılmak için gerçekleştirdiği stratejik iş birlikteliklerine bir yenisini ekledi. AretVartanyan'ın 2008 yılında Kişisel Dönüşüm kavramını Türkiye ile tanıştıran Yaşam Atölyesi’ni kurmasının ardından bugün kardeş şirketleriyle faaliyet gösterdiği alanlardaki liderliğini HAN Spaces’da geleceğe taşıyor. Yaşam Atölyesi’nin yanı sıra BeOne, Digicorn ve Educorn ile birlikte tüm platformlar, yeni dünyada daha iyi bir yaşam ve iş hayatı için HAN Spaces iş birliğinde lokal / global projeleri yaşama geçiriyor. İş dünyasının ortak akıl ve işbirliğiyle, iş geliştirme ihtiyacını karşılama konusunda deneyim ve yenilikçiliği birleştiren Digital Network Alkaş (DNA) ile girilen sinerjiyle ise yeni ufuklar açılıyor.

Alkaşve Nurus ortaklığı ile kurulan HAN Spaces yeni nesil çalışma alanları tasarlıyor ve yönetiyor. Bugüne kadar farklı iş birlikleri ile kültür – sanat etkinliklerinden, sosyal aktivitelere, seminerlerden, sergilere pek çok etkinliğe ev sahipliği yapan HAN Spaces ve Türkiye’nin ilk dijital etkinlik ve sektörel içerik platformu Digital Network Alkaş (DNA); 300 binden fazla katılımcısıyla Türkiye’nin öncü ‘eğitim, danışmanlık ve koçluk’ platformu Yaşam Atölyesi ve yarattığı ekosistemiyle stratejik bir ortaklık hayata geçiriyor.

9 Nisan 2021’de AretVartanyan’ın Yaşam Atölyesi ile başlayacak olan işbirliği, Han Spaces’ın var olduğu tüm lokasyonlarda ve Digital Network Alkaş platformu üzerinden, geleceğin bireysel, kurumsal ve sosyal yaşamının şekillenmesi ve insan odaklı adaptasyonunda güçlü rol oynamayı hedefliyor.

Gelecek Geldi

Alkaş ve Nurus ortaklığında kurulan HAN Spaces ile çalışma alanlarını dönüştürmek üzere yola çıktık. Çalışmayı verimli ve keyifli hale getiren alanlar, kurumlara uçtan uca hizmetler, esnek ve hibrit çalışma çözümleri ve deneyimler sunuyoruz. Geliştirdiğimiz hazır ve paylaşımlı çalışma alanları ve kurduğumuz ekosistem ile bugün ihtiyaç duyduğumuz ve hayal ettiğimiz çalışma düzenini, HAN’larda tekrar yaşatıyoruz.

Sektördeki alışılagelmiş prensipleri asgari olarak aldıklarını ve insan nasıl çalışmak ister diye ideal dünyayı sorguladıklarını aktaran HAN Spaces CEO’su Gizem Burteçin, konuya ilişkin görüşlerini şu şekilde dile getirdi: “Şunu diyebiliriz ki, binaların sadece aklı olması yetmez ruhu da olmalı. İnsan nasıl çalışır, nasıl daha mutlu, özgür ve özgün çalışır sorusuna odaklanmak, tasarımı, teknolojiyi, sürdürülebilirliği, sanatı, sosyalleşmeyi içeren multidisipliner bir yaklaşımla bugünkü sistemden daha iyisini hedeflemek gerekiyordu. Sonra bu topraklara baktık. Göz göz odaları, iş birliğine ve komşuluğa kucak açan kültürü, avlularında hayat bulan sosyalliği ve samimiyeti ile Han’lar bizim kültürümüz.Bugünün paylaşım ekosisteminin karşılığı. Han’da bugünün ve yarının ihtiyaçları, teknolojisi ve ilerici bir yaklaşım ile köklerimizden güç alıyoruz.“

Burteçin, hayallerindeki çalışma ortamını Levent’ten başlayarak hayata geçirdiklerini, çalışmanın hayatların odağında olan günümüzde çalışmayı daha özgür, daha mutlu hale getirmeyi misyon edindiklerini vurguladı. Tüketmeyi değil birlikte üretmek ve insan için sürdürülebilir olanı, anlamlı olanı hedeflediklerini belirten Burteçin, AretVartanyan ve Aret’in kurduğu platformlar ile HAN’da insana dokunacak bireysel / kurumsal - toplumsal projeler, eğitim, seminer ve etkinlikler hayata geçireceklerini aktardı. Burteçin, AretVartanyan’ın Yaşam Atölyesi’nin yanı sıra BeOne, Digicorn ve Educornplatformlarında da iş birliği yapmaktan büyük memnuniyet duyduklarını sözlerine ekledi.

Dijitalleşme DNA ile iş dünyasında karşılığını buldu

Pandeminin hızlandırdığı dijitalleşmenin konferans dünyasında da karşılığını bulduğunu ve yenilikçi bir çözüm olarak DNA’nın ortaya çıkmasını sağladığını hatırlatan Digital Network Alkaş Genel Müdürü Yonca Aközer şu bilgileri aktarıyor: “Geçtiğimiz Ekim ayında hayata geçirilen Digital Network Alkaş (DNA), iş dünyasının ortak akıl ve iş geliştirme ihtiyacına alternatif bir kanal olma konusunda deneyim ve yenilikçiliği birleştirerek Türkiye’nin öncü dijital etkinlik, sektörel içerik ve iş birliği platformu olarak bu alandaki yerini alıyor. Fiziksel ve dijital ortamları birleştirerek düzenlemeye başladığımız etkinliklerle yeni bağlantılara ulaşmayı ve pazarda büyümeyi kolaylaştırmayı hedefliyoruz. Zaten yaptığımız ve uzmanı olduğumuz işi dijitalleştirmemiz, sadece dijital dünyada etkileyici işler yapmakla sınırlı kalmayaraksektörün iş bağlantılarının yapılmasını destekliyor.Şimdi bu güç Han Spaces  DNA ve Aret Vartanyan Yaşam Atölyesi birlikteliği ile daha da güçlenecek..”

Kişisel Dönüşüm kavramını Türkiye ile tanıştırmasının hemen ardından kurduğu Yaşam Atölyesi Kişisel Dönüşüm Akademisi’nin HAN Spaces ve Digital Network Alkaş’dayerini almasına ilişkin olarak Aret Vartanyan ise şunları söyledi: “Paylaşımlı ofislerin en büyük gücü, Ben’den Biz’e geçtiğimiz dönemde belki de hiç yan yana gelemeyecek ekipleri buluşturarak ortak projelerle değer üretmek. 2008’de Kişisel Dönüşüm kavramını Türkiye’ye taşıdığımız gibi, son yıllarda Transhümanizm ve Singularity’yi ülkemizde sahiplendiğimiz, dünyaya açıldığımız bir dönemde sadece  öncülüğünü sürdürdüğümüz ‘eğitim, danışmanlık ve koçluk’ başlıklarında değil,  başta kendim olmak üzere tüm platformlarımızın NFT’leşme sürecinden dijital platformlarda yayına alacağımız ezber bozan format, dizi ve film projelerimize, Türkiye’nin dört bir yanında sürdürdüğümüz kitlesel projelerimizden sosyal sorumluluk platformlarımıza, işbirliği yaptığımız tüm şirket / kurum ve paydaşlarımızdan Türkiye’nin en geniş eğitmen / danışman havuzumuza kadar tüm ekosistemimizi Han’a taşıyoruz.

Han Spaces ve Digital Network Alkaş ile birlikte Türkiye’de dünyada olduğumuz her yerde, sözde değil özde ‘insan’ odaklı  global / lokal projelerle geleceğin iş ve sosyal dünyasını bugün gerçek kılmak için iş birlikteliğimizin ilk adımını attık. Yaşamın tüm kulvarlarında kodlar yeniden yazılırken Yaşam Atölyesi ve diğer tüm şirket ve platformlarımızla HAN’ınve DNA’nın olduğu online / offline her noktadayız, buradayız. “ 

12 Nisan 2021 (Haber Merkezi) 1058

Yorumlar (0)

Yorum Yaz