Hasta bakıcılarının sorunları Meclis gündeminde

CHP Gaziantep Milletvekili İrfan Kaplan, engelli ya da hasta olan yakınlarına bakmak durumunda kalan vatandaşların sorunlarını gündeme getirdi.

Hasta bakıcılarının sorunları Meclis gündeminde

CHP Gaziantep Milletvekili İrfan Kaplan, TBMM Genel Kurulu’nda söz alarak engelli ya da hasta olan yakınlarına bakmak durumunda kalan vatandaşların sorunlarının bir an önce çözülmesi için çağrıda bulundu.

Milletvekili Kaplan’ın TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşma şu şekilde:

“Engelli ya da hasta olan yakınlarına bakmak durumunda kalan vatandaşlarımız bu sorumluluklarından dolayıbaşka yerde de çalışamamaktadır. Herhangi bir sosyal güvenceleri bulunmayan bu vatandaşların emeklilik gibi bir hakları da olmayacaktır. Gelecekleri konusunda kaygılı olan bu fedakâr vatandaşlarımızın sağlık sigortası ve emeklilik haklarının teslimi sosyal devlet anlayışı gereğince devletin sorumluluğundadır. Tüm günlerini alan ve oldukça ağır iş kabul edilen hasta bakımı karşılığında aldıkları sosyal yardım da oldukça yetersizdir. Emeklilik ve sağlık güvencesi konusunda da ihmal edilen bu kişilerin mağduriyetlerinin sonlandırılması konusunda yetkilileri göreve davet ediyorum.”

6 Mart 2021 (Haber Merkezi) 1518

Yorumlar (0)

Yorum Yaz