Hayata MMT Amerikan Hastanesi’nde tutundu

14 gün önce geçirdiği trafik kazasının ardından hastaneye kaldırılan 4,5 yaşındaki Merve Gül Polat, hayata MMT Amerikan Hastanesi’nde tutundu.

Hayata MMT Amerikan Hastanesi’nde tutundu

Türkiye’nin ilk özel hastanesi olan Özel MMT Amerikan Hastanesi hastalarına şifa dağıtmaya devam ediyor. 14 gün önce geçirdiği trafik kazasının ardından hastaneye kaldırılan 4,5 yaşındaki Merve Gül Polat, hayata MMT Amerikan Hastanesi’nde tutundu.

Hastalarına kaliteli sağlık hizmeti sunarak hayata tutunmalarını sağlayan MMT Amerikan Hastanesi, küçük Merve’yi hayata bağladı. 14 gün önce geçirdiği trafik kazasının ardından önce Çocuk Hastanesi’nden derin koma halinde Özel MMT Amerikan Hastanesi’ne sevk edilen 4,5 yaşındaki Merve Gül Polat, doktorların yoğun çabası ile tekrar sağlığına kavuştu.

HAYAT VERDİLER

Minik Merve’nin doktoru Çocuk Hastalıkları Uzmanı Dr. Bülent Kayık, Merve’yi tekrar eski sağlığına kavuşturmak için doktor arkadaşları ile yoğun çaba sarf ettiklerini ifade etti. Merve’nin hastaneye geldiğinde tüm yaşam fonksiyonlarının neredeyse durduğunu dile getiren Özel MMT Amerikan Hastanesi Çocuk Hastalıkları Uzmanı Dr. Bülent Kayık, “Merve hastanemize geldiğinde neredeyse tüm yaşam fonksiyonlarını kaybetmişti. Geçirdiği ağır trafik kazasında vücudunun birçok noktasında kırıklar mevcuttu. Çocuk hastanesinden araç dışı trafik kazası, koma, karaciğer laserasyonu, beyin ödemi,akciğer kontüzyonu,üretral kanama ve sağ tibia kırığı ön tanılarıyla sevkedildi.  Merve hastanemize geldiğinde derin koma halindeydi. Şuuru kapalıydı. Ağız içinde travmaya bağlı kanama ve spontan solunumu yoktu. Akciğerde solunum sesleri azalmıştı. Hemen Merve’ye müdahale ederek yoğun bakım ünitemize aldık. Hastamız yaklaşık 7-8 gün komada kaldı. Bu süre zarfında Beyin ve Sinir Cerrahımız Opr. Dr. Lokman Bayrak, Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanımız Opr. Dr. Seydi Demir ve Çocuk Cerrahi Uzmanı Dr. Lütfü Dağdönderen hocamız hastamıza son derece başarılı müdahalelerde bulunarak hastamızı tekrar eski sağlığına kavuşturmamızda yardımcı oldu. Sekizinci günün ardından normal odaya alınan Merve Gül, 14’üncü günün sonunda ise sadece sağ bacağındaki kırık dışında bir rahatsızlığı kalmadan hastanemizde taburcu edildi. Merve’nin 14 gün gibi kısa bir sürede ayağa kalması bizlerle birlikte ailesini de çok sevindirdi” dedi.

MMT AMERİKAN AİLESİNE TEŞEKKÜR

Minik Merve’nin babası Metin Polat ise kızının tekrar hayata tutunmasından dolayı çok mutlu olduğunu dile getirerek sevinç gözyaşlarına hâkim olamadı. Baba Polat, “Öncelikle Özel MMT Amerikan Hastanesi doktorlarından ve personellerinden Allah razı olsun. Kızım şu anda hayattaysa bunu doktorlarımıza borçluyuz. İlk olarak götürdüğümüz hastanede yaşamasının zor olduğunu söylediler. Ancak Özel MMT Amerikan Hastanesi doktorları ve personelleri ellerinden geleni yaparak kızımı sağlıklı bir şekilde bize teslim ettiler. Başta Bülent hocam olmak üzere hepsi alanında uzman doktorlarımız Merve Gül’ü hayata bağlamak için gece gündüz çalıştılar. Ben tekrar tekrar MMT Amerikan Hastanesi doktorlarına ve personeline çok teşekkür ederim” dedi.

Editör: Turgut Bozgeyik

3 Ocak 2019 (Haber Merkezi) 1447

Yorumlar (0)

Yorum Yaz