Hayri Öztürk adaylığını açıkladı

CHP Gaziantep örgütünün sevilen isimlerinden Hayri Öztürk, 9 Şubat'ta yıpılacak kongrede il başkanlığına aday olduğunu açıkladı.

Hayri Öztürk adaylığını açıkladı

CHP Gaziantep örgütünün sevilen isimlerinden Hayri Öztürk, 9 Şubat'ta yıpılacak kongrede il başkanlığına aday olduğunu açıkladı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gaziantep'te ilçe kongrelerinin tamamlanmasının ardından gözler il başkanlığı seçimine çevrildi. İl Başkanlığı için bir çok kişinin ismi geçerken, adaylar bir bir ortaya çıkıyor. 9 Şubat'ta yapılacak kongre öncesi Hayri Öztürk'ün adaylık açıklaması ise örgüt tabanında heyecan yarattı. 

Sosyal medya hesabından adaylığını açıklayan Öztürk, 1980 öncesi ruhla partiyi iktidara taşıyacaklarını söyledi. 2019 yerel seçimlerinde Celal Doğan'ın adaylığı ile ilgili süreci eleştiren Öztürk, şöyle konuştu:

"CHP İl Başkanı bulunduğu ilin genel başkanıdır. Hiç bir genel başkan partisinin anahtarını bir başka siyasi partinin adayına teslim etmez. İy yöneticisi, meclis üyesi, ilçe yöneticileri, delegesi, parti üyesi son yerel seçimlerde partimizin Millet İttifakı adayı yerine bir başka adayı desteklemişlerdir. Atatürk'ün partisini HDP ve DSP'ye peşkeş çekenler, bugün CHP'yi yönetmeye talip oluyorlar. Adama gülerler, partili olsun partisiz olsun kamuoyuna güven veremezler." dedi.

CHP'nin geleceğinin delegelerinin elinde olduğunu vurgulayan Öztürk, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Partinin vebali seçilen il delegelerinin boynundadır. Gün partimize sahip çıkma günüdür. Seçilen sağduyulu CHP il delegelerinin kongrede gereğini yapacaklarına güvenim tamdır. Kazanan CHP olacaktır."

 

15 Ocak 2020 (Haber Merkezi) 1324

Yorumlar (0)

Yorum Yaz