Hayri Sucu'dan '300 fabrika' açıklaması

CHP Gaziantep İl Başkanı Hayri Sucu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Gaziantep'te yaptığı 300 fabrika açılışı ile ilgili açıklama yaptı.

Hayri Sucu'dan '300 fabrika' açıklaması

CHP Gaziantep İl Başkanı Hayri Sucu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Gaziantep'te yaptığı 300 fabrika açılışı ile ilgili açıklama yaptı.

Yazılı basın açıklaması yapan Sucu, 300 yeni fabrikanın aslında bir kısmının 1.2.3 organize bölgelerinden 4. ve 5. Organize sanayi bölgesine bir kısmının ise, kapasite arttırarak taşıma yapıldığını ileri sürdü. Sucu'nun açıklaması şöyle:

TAŞIMA YAPILDI İDDİASI

"26.09.2020 tarihinde ilimizde Sn. Partili Cumhurbaşkanımız tarafından, 45 bin yeni istihdam, açıldığı iddia edilen 300 yeni fabrikanın aslında bir kısmının 1.2.3 organize bölgelerinden 4. ve 5. Organize sanayi bölgesine bir kısmının ise kapasite arttırarak taşıma yapıldığını, en iyi şekilde işsizlikle boğuşan, mutfağında yangını iliklerine kadar hisseden Gaziantep halkı bilmektedir.

HER TÜRLÜ YATIRIMDAN MUTLULUK DUYARIZ

İktidar olduğumuzda en büyük hedeflerimizden biri olan, binlerce fabrika açılması, yüzbinlerce istihdam yaratılmasıyken, şehrimiz ve ülkemiz adına yapılacak her türlü yatırımdan elbette büyük mutluluk duyarız.

Fakat her alanda tükenmişliği oynayan, ülkenin gerçek gündeminden kopuk, krizi algılarla yönetmeye çalışan saray rejimi derhal sanal gündemlerle çözümsüzlüğe değil, halkın gerçek sorunlarıyla ilgilenmelidir.

HALKI KANDIRMAKTAN VAZGEÇİN

Şunu çok iyi biliyoruz ki, yeni açıldığı iddia edilen fabrikalarla ilgili bir çok sanayicimizin, fabrikalarının yıllar önce açıldığını, hali hazırdaki iş yerlerinde çalışanlarını ücretsiz izne çıkarmak zorunda kaldıklarını, iş insanlarımızın döviz karşısında eriyen paramızın kur zararı ile her geçen gün daha da borçlandığı ortadayken, çözüme yönelik hiçbir önerisi olmayan Damat Bey ve sarayın algılarla, sanal rakamlarla halkı kandırmaktan vazgeçip,

ASIL GÜNDEM AMBARGO

Asıl gündemin Gaziantep sanayisinin halı sektörünün en büyük pazarından biri olan Suudi Arabistan’ın Türk mallarına ambargo uygulaması kararına ilişkin çözümleri olmalıdır. Aksi takdirde binlerce kişinin istihdam edildiği halı ve tekstil sektöründe çalışan insanların işlerinden olacağı kaçınılmazdır.

 

 

 

 

28 Eylül 2020 (Haber Merkezi) 2394

Yorumlar (0)

Yorum Yaz