HKÜ Tercih ve Tanıtım Günleri başlıyor

Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ), tüm akademik kadrosu ile üniversite adaylarına tercihlerinde destek olmak amacıyla 18 Temmuz- 3 Ağustos tarihlerinde ‘’Tercih ve Tanıtım Günleri’’ düzenliyor.

HKÜ Tercih ve Tanıtım Günleri başlıyor

 

Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ), tüm akademik kadrosu ile üniversite adaylarına tercihlerinde destek olmak amacıyla 18 Temmuz- 3 Ağustos tarihlerinde ‘’Tercih ve Tanıtım Günleri’’ düzenliyor.

TÜRKİYE’NİN DÖRT BİR YANINDA TERCİH DANIŞMALIĞI

YKS-AYT ve TYT sınavlarına giren öğrencilerin sınav sonuçlarının açıklanmasıyla başlayacak olan tercih döneminde, öğrenciler ve ailelere HKÜ tarafından tercih danışmanlığı yapılacak. Üniversite adaylarının tercih döneminde daha doğru adım atmalarını sağlamak ve bilinçli bir şekilde yönlendirmek amacıyla düzenlenen ‘Tercih ve Tanıtım Günleri’18 Temmuz ve 3 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşecek. En çok tercih edilen üniversiteler arasında yer alan HKÜ,uzman tercih danışmanları ve akademisyenleri ile HKÜ Kampüsü ve HKÜ Sürekli Eğitim Merkezinde üniversite adaylarına destek olacak.

HKÜ ÜNİVERSİTE ADAYLARINA IŞIK TUTACAK

Güçlü akademik kadroya sahip olan HKÜ; 76Prof, 19Doç, 78 Dr. Öğretim Üyesi, 42 öğretim görevlisive 88 araştırma görevlisi olmak üzere toplam 303 öğretim elemanı ile üniversite adaylarına bölümler ve gelecekleri hakkında ışık tutacak. HKÜ’nün uzman tercih danışmanları ve akademisyenleri Gaziantep’in yanı sıra;Adana, Kahramanmaraş, Kilis, Osmaniye, Şanlıurfa, Mersin, Mardin, Adıyaman, Diyarbakır, İskenderun, Antakya ve Malatya’da üniversite adayları ile 23-29 Temmuz tarihleri arasında buluşacak.

‘’UZMAN DESTEĞİ ALMADAN TERCİH YAPMAYIN’’

Tercih ve tanıtım günlerinin öğrenciler ve aileler için çok önemli olduğunu vurgulayan HKÜ Rektör V. Prof. Dr.  Edibe Sözen: ‘’ Üniversite adayları, önemli bir sınav maratonunu geride bıraktı. Sınav sonuçlarının açıklanmasıyla beraber şimdi doğru üniversite tercihi yapmak içinciddi bir emek gerektiren döneme girecekler. Sınav sonuçları kadar doğru bir tercih yapmak ta çok önemlidir. Bu yüzden uzman desteği almadan tercih yapmayın. Üniversite adaylarına her daim destek olmayı kendine misyon edinmiş olan üniversitemiz, tercih ve tanıtım günleri ile öğrencilere desteğini bu kapsamda en iyi şekilde sürdürecektir. Tercihler üniversite adayları için önemli olduğu kadar aileler açısından da çok önemlidir. Bu yüzden ailelerinde bu süreçte doğru bilgilendirilmeleri gençlerimizin geleceği için dikkat edilmesi gereken hususlardandır. Her üniversite adayının ve ailelerin uzman desteği almaları ve tercihlerini bilinçli bir şekilde yapmaları geleceklerini büyük bir ölçüde etkileyecektir. Tüm üniversite adaylarına ve ailelere bu süreçte başarılar diliyorum’’ dedi.

Editör: Turgut Bozgeyik

16 Temmuz 2019 (Haber Merkezi) 1101

Yorumlar (0)

Yorum Yaz