'İlk iş Gaziantep’teki siyasi havayı değiştirmek olacak'

Demokratik Sol Parti (DSP) Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Celal Doğan, seçim çalışmaları sürecinde ziyarette bulunduğu her yerde vatandaşların yoğun ilgi ve sevgi seli ile karşılanıyor.

'İlk iş Gaziantep’teki siyasi havayı değiştirmek olacak'

Gaziantep’te ayrıştırıcı siyasetin etkin olduğunu ifade eden Doğan, “Bizler siyaset yaptığımız dönemlerde partizanlık yapmadık. Birlikte yaşamak istiyorsak, kardeş gibi yolumuza devam etmek istiyorsak Belediye Başkanının herkese eşit mesafede davranması gerekir. Gaziantep’te yapmamız gereken ilk iş Gaziantep’teki siyasi havayı değiştirmek olacak.”dedi.

Demokratik Sol Parti (DSP) Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Celal Doğan, seçim çalışmaları sürecinde ziyarette bulunduğu her yerde vatandaşların yoğun ilgi ve sevgi seli ile karşılanıyor. Doğan’ın geçici olarak kullandığı ofis ise vatandaşların akınına uğruyor.

Gaziantep’te üç dönem belediye başkanlığı deneyimi ile vatandaşın güvenini kazanan, projeleriyle deyim yerindeyse Gaziantep’e yeni bir çehreye kavuşturan DSP Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Celal Doğan, 31 Mart Yerel Seçimleri için yoğun mesai harcıyor.

Doğan, seçim çalışmalar neticesinde ziyarette bulunduğu her noktada vatandaşın yoğun ilgisi ile karşılanırken, Doğan’ın bürosuna vatandaşlar ve partililer akın ediyor. Her bir vatandaşı kapıda karşılayan ve özel olarak ilgilenen Doğan, vatandaşların ilgisinden büyük memnuniyet duyarken; kent için yapacağı çalışmaları ve kentin sorunlarını vatandaşlara anlatıyor. Halk Toplantılarından yeni şeyler öğrendiğini belirten Doğan, “Merhum Genel Başkanımız Bülent Ecevit, her halk toplantısından yeni bir şey öğrendiğini söylerdi. ‘Halk aslında öğretmendir, okuldur’ derdi. Bana da bu yönde nasihatlerde bulunmuştu, gerçekten de katıldığım her halk toplantısında yeni bir şeyler öğreniyorum. Siz vatandaşlarımızla bir araya geldiğimiz bu toplantıların önemli olduğunu biliyorum” dedi.

“ÇOCUKLARIMIZ ZEHİR SOLUYOR”

Gaziantep’in sorunlarını anlatan Doğan, “Gaziantep önceki yıllarda oldukça temiz bir havaya sahipti, şimdi baktığımızda hepimiz havanın ne kadar kötü halde olduğunu görebiliyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanlığımız döneminde Gaziantep’e kükürt oranı yüksek, kalitesiz kömürlerin girişini engellemiştik. Geldiğimiz noktada dar gelirli vatandaşlara verilen kalitesiz kömürlerle Gaziantep’in havasının ne duruma geldiğini hep birlikte görüyoruz. Çocuklarımız zehir soluyarak büyüyorlar. Çocuklarımız hava kirliliği içinde aşamayı hak etmiyor.”

“HALKI YÖNETİME GETİRECEĞİZ”

Gaziantep’te ayrıştırmacı siyasetin etkin olduğunu ifade eden Doğan, “Bizler siyaset yaptığımız dönemlerde partizanlık yapmadık, ne yazık ki Gaziantep’te partizanlıktan geçilmiyor. Gaziantep’te yapmamız gereken ilk iş Gaziantep’teki siyasi havayı değiştirmek olacak. Birlikte yaşamak istiyorsak, kardeş gibi yolumuza devam etmek istiyorsak Belediye Başkanının herkese eşit mesafede davranması gerekir. Bu şehir kimsenin babasının çiftliği değil, Gaziantep halkın şehridir. O nedenle şehrinize sahip çıkmalısınız. Biz bu şehirde hep birlikte yaşıyoruz, Gaziantep’i de hep birlikte yöneteceğiz. Her şeyi ben bilirim anlayışında olmayacağız, halkı yönetime getireceğiz” diye konuştu.

Seçim çalışmalarına geçtiğimiz gün Alevi Kültür Dernekleri ziyareti ile start veren Doğan, 31 Mart’a kadar dur durak bilmeden, halkın yüzünü güldürmek için ter dökecek.

Editör: Turgut Bozgeyik

14 Şubat 2019 (Haber Merkezi) 2164

Yorumlar (0)

Yorum Yaz