İmamoğlu: Siz itiraz edenlerin nesisiniz?

YSK kararıyla mazbatası elinden alınan Ekrem İmamoğlu, Halk Tv'de Ayşenur Aslan'nın sunduğu Medya Mahallesi programında soruları yanıtlıyor.

İmamoğlu: Siz itiraz edenlerin nesisiniz?

YSK kararıyla mazbatası elinden alınan Ekrem İmamoğlu, Halk Tv'de Ayşenur Aslan'nın sunduğu Medya Mahallesi programında soruları yanıtlıyor.

İstanbul’un seçilmiş Başkanı Ekrem İmamoğlu Halk TV’de Ayşenur Arslan’ın sorularını yanıtlıyor.

İşte soru ve cevaplar:

Siz aday olduğunuzda istanbul yüzde 15 sizi tanıdı diyorlar şimdi dünya sizi tanıyor. Dünya ile aranız nasıl?

İmamoğlu: Tabi memnuniyet verici görev zamanında epeyce ziyaret oldu. İstanbul dünya şehri, bu şehir çok güzel bir şehir o anlatılırsa hassasiyetle anlatılırsa bence İstanbul’a gelen sayısı artar.

YSK’NIN GEREKÇELİ KARARI

200-214 sayfa sızdırıldı herhalde, tabi şu tarafı var yeni gerekçeleri yazmak oradaki üyelerin işi. Bize göre demokrasiyi mahvettiniz ama neticede bir karar verdiniz o karar net. Şimdi yeni gerekçeleri oraya yazmak o 7 üyenin işi mi? işi derken siz itiraz edenlerin nesisiniz? Siz orada itirazı yapan siyasi partinin avukatı mısınız? Yeni gerekçeler üretmek sizin işiniz midir.

Bu karar yok hükmünde olduğundan benim zihnimde her şeyi yazabilirler. YSK, o bir avuç insan öyle büyük bir ihanet etmişlerdir ki şimdi sağını solunu süslemeye çalışıyorlar. Bunlar sayfa doldurarak milletin zihnini bulandırmaya çalışacaklar. O 7 üyeye inanmıyorum ihanetle suçluyorum.

BİNALİ YILDIRIM’A YANIT

AKP’nin İBB adayı Binali Yıldırım’ın “AKP’ye oy vereceğini düşündükleri seçmene İBB pusulası vermediler” iddiasına yanıt veren İmamoğlu,

Anlaşılacak tarafı yok. Bunların skeçleri yazılır oynanır insanlar gülsün diye. Verdikleri şikayetler arasında böyle bir şey yok. Siz Türkiye’ye mal olmuş insanlarsınız. Tanınmak bana sorumluluk kattı. Her cümleniz çok dikkat etmeniz gerek.

Daha önce soyadından seçmen tahlili yaptılar, şimdi de tipine göre seçmen belirlemeye başladılar. Siz toplum nezdinde önemli yerlere gelmiş bir siyasetçisiniz. Söylediğiniz şeylere çok dikkat etmelisiniz. Yazık sadece belirli kanalları izleyen bir kitle var. Onlar ‘önemli yerlere gelmiş bir insan bunları söylüyorsa doğrudur’ diye düşünüyor.

31 Mart öncesi başka bir Yıldırım vardı şimdi başka bir Yıldırım var. Bir tarafta sempatik, uzlaşmacı olduğuna inanılan bir Yıldırım diğer yandan bu gün ne söylediği anlaşılmayan Yıldırım var. Bunun bir strateji olduğunu düşünüyorum.

123 SANDIK BAŞKANI İÇİN SORUŞTURMA NE DURUMDA?

123 sandıkta bir iddianız var bu sandıklar şaibelidir, fark 14 bine yakındır bu sonuca tesir etmiştir diyerek, kara kampanya yaparak seçimlerin iptaline neden oldunuz. Bunlarla ilgili karar verildi. 16. gündeyiz yarım günde insanlar içeri alınıyor. Soruşturmalar yapıldı mı ne aşamada? Soruşturma yapılacak ama bu yandaş medya haber yapmayacak mümkün mü? Değil. Bu soruşturma nerede? Bu insanları zan altında bıraktınız bu 123 sandıkta şaibe var ya ben kaç oy aldım Sayın Yıldırım kaç oy aldı. Somut açıklayın. ‘Sayın Yıldırım şu kadar oy aldı’ deyin şaibeyi anlayalım.

Yıldırım seçmenlere konuşurken bana az oy verdiniz daha çok oy verin bence ruh halinde kabul etmiş.

ÇOK ÜZGÜNÜM

Birincisi “çaldılar”. Evet bir çalmak var 16 milyon insanın emeğini çaldılar ama burada sanal bir kavram üreterek insanların zihnini bulandırmak hoş değil. İkincisi 123 sandığın şaibeli sözleri. Üzülüyorum neye üzülüyorum ,ben seçimden önce yalvardım, devlet adamlarına gidin işinize bakın bize güvenli bir seçim ortamı yaratın dedim. Onlar da Türkiye en güvenli seçim ortamı var dediniz. Sayın Cumhurbaşkanı aynen şöyle dosyaları açtım kimler nerede görevli biliyorlar mı maşallah herkes görev yerlerini biliyor. O zaman sizin 123 sandıkta bulunan on binlerce insana da mı güvenmiyorsunuz?

AHMET HAKAN’LA YAŞANANLAR

Benim gözümde gazeteci saygın bir yerdedir. Bana sorduğu ters sorular beni kırmaz hatta cevap vermeme vesile olur. Bir savunma mekanizması geliştiriyorsanız, sorunun muhatabı olan 3. kişiyi savunuyorsanız bu farklı olur. Birini savunuyorsanız, belediye başkanı konusu oldu. Bir de program bizde yayın 10-12 arası demişlerdi. Esas değineceğimiz konulara değinememiştik. Benim üslubum da biraz sert bulunmuş. Bu azcık serzeniş, sert üslup değil bunu bile düzeltmekten yanayım. Bizi herkes dinlesin, kimse TV’yi değiştirmesin. Diyor ki ‘çaldılar’. Bize sıfır oy yazdılar diyor. Üsküdar 172 oyumuz vardı 16 oy yazılmış. Örnekler aldım. Kadıköy’de 127 oy vardı 0 oy yazılmış . Ya bu bize de yapılmış çaldılar mı diyeceğiz? Koca koca insanların bu cümleleri kuruyor ve bundan medet umuyor.

(Sözcü)

21 Mayıs 2019 (Haber Merkezi) 1346

Yorumlar (0)

Yorum Yaz