Kayak, zil takıp oynamak değildir

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, kayak tatili eleştirilerini yanıtladı.

Kayak, zil takıp oynamak değildir

 

Depremin vurduğu Elazığ'ı ziyaret ettikten sonra ailesiyle birlikte tatil için gittiği Erzurum'da kayak yaptığı için sertçe eleştirilen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, gelen tepkilere bir kez daha yanıt verdi: Kayak, zil takıp oynamak değil. Üç günümü çocuklarımla beraber geçirdim. Ben Elazığ'daki sorumluluklarımı yerine getirdim.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, eleştirilere neden olan Erzurum’daki tatilinin son gününde CHP İl Başkanlığı’nı ziyaret etti. Kendisini karşılayan partililerle tek tek tokalaşan Ekrem İmamoğlu, salonda bekleyenlerle sohbet etti. Açıklamalarda bulunan İmamoğlu, üç gün boyunca çocukları ve eşiyle birlikte olduğunu belirterek, şunları söyledi:

“BAZI İNSANLARDA İSTANBUL’U KAYBETMENİN RAHATSIZLIĞI VAR”

– Her zamanki dobralığımız, titiz ve temiz ruhumla anlatacağım. Yetmezse basın mensupları soru sorarlar. Son 400 günde aileme, bu tatil dahil sekiz gün ayırabildim. Ekrem İmamoğlu bir gün de tatil yapsa konuşacaklar, iki gün de. Canı yananlar var. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni kaybetmenin bazı insanlara verdiği rahatsızlık var.

“ÇOCUKLARIMI SİYASİ MANZARAMA SOKMAM”

– Vatanım, bayrağım, inancım ve ailem… Ailem, benim kutsalım. Aileme başka bir değer veririm. Ailemle bir olamamanın üzüntüsünü yaşarım. Çocuklarımı siyasi manzarama sokmam. Benim çocuklarıma vakit ayırmam lazım. Hayat gelip, geçiyor. Sekiz yaşındaki kızımın çocukluğunu ıskalayamam. Ergenlik çağını yaşayan oğlumun bu çağlarını ıskalayamam. O çocuğun ruhunda bu eksikliği yaşatan baba olmak istemem. Bir arada olmak, 2-3 gün buluşmak baba olarak sorumluluğum.

“AFAD’A İLK GİDENLERDEN BİRİYİM”

– Deprem konusuna gelince ‘Deprem oldu, geçerken depreme uğradı’ gibi komik, anlaşılmaz, üzücü ifadeler oldu. Ben yas tutmanın ne demek olduğunu çok iyi bilen insanım. Herkes kendini bilsin. Depremin haberini alır almaz, AFAD’a ilk gidenlerden biriyim. Ben gittiğimde Vali Bey ordaydı tek başına. Ne yapmamız gerekir noktasında, 4-5 saatini AFAD’da geçiren belediye başkanıyım.

“TATİLİ 25 GÜN ÖNCEDEN PLANLADIK”

– 200’ün üzerinde personel, 27 aracı hemen yola çıkardık. Ben de ertesi sabah Elazığ’a geldim. O gün eşim ve çocuklarımla 25 gün önce planladığımız Erzurum tatiline başlayacaktık. Eşim de benimle beraber geldi. O günü Elazığ’da geçirdik. Ekiplerimiz nerede, nasıl çalışıyorlar, onu inceledik. İnsanların acısını hissetmeye çalıştık. Saat 23.00’e kadar sahadaydık.

HABERTÜRK’TE GÜNDEME GELEN SÖZLER DOĞRULANDI

CHP’li İmamoğlu’nun bu sözleri, HABERTÜRK TV’de dün gece konuşan Barış Yarkadaş’ın sözlerini akıllara getirdi. Yarkadaş, Habertürk’te “İmamoğlu, kayak tatili eleştirilerini değerlendirirken ‘Ben alışılageldik bir siyasetçi değilim, toplum buna alışacak’ yanıtını veriyor” demiş, Yarkadaş’ın sözleri sosyal medyada günün konusu haline gelmişti. İmamoğlu, Hürriyet’e yaptığı uzun açıklamada da benzer ifadeleri kullandı.

 

 

GAZİKENT27 YOUTUBE KANALIMIZA ABONE OLUN TAKİP EDİN

https://www.youtube.com/channel/UCUS10fdomKzRNgFg3wqtEMg?view_as=subscriber

30 Ocak 2020 (Haber Merkezi) 1868

Yorumlar (0)

Yorum Yaz