İnce'den MHP'nin kampanyasına yanıt

Bin günde Memleket Hareketi gezileri kapsamında Türkiye’yi dolaşan Muharrem İnce açıklamalarda bulundu.

İnce'den MHP'nin kampanyasına yanıt

Bin günde Memleket Hareketi gezileri kapsamında Türkiye’yi dolaşan Muharrem İnce açıklamalarda bulundu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin askıda ekmek kampanyası ile ilgili değerlendirmelerde bulunan İnce, “Desteklediği hükümet Türkiye'nin uçtuğunu söylüyor” dedi.

İşsizlik sorununa değinen İnce, "Türkiye'de altı milyon gencimiz şu an ne işte, ne okulda, ne kursta" diye belirtti.

Muharrem İnce şöyle konuştu:

“Bu ülkede ekmeğe muhtaç çok insan var. Yaptığı iş doğrudur. Pekçok belediyemiz de bunu yapıyor. Ekmeksiz kalmasın insanlarımız. Fazla alabilenler alsın, yardımcı olalım hep birlikte. Doğru buluyorum ama sayın Bahçeli'ye de bir hatırlatma yapmak istiyorum; desteklediği hükümet Türkiye'nin uçtuğunu söylüyor. Sayın Bahçeli ise ekmeğe muhtaç insanlar olduğunu söylüyor. Bir karar versin. Türkiye uçuyor mu, ekmeğe muhtaç mı? Bunun kararını verirse çok daha iyi olur diye düşünüyorum.”

“20 MİLYON ÇALIŞIP 90 MİLYONA BAKAMAZ”

“Birinci sorun yoksulluk ve işsizlik. Türkiye'de 20 milyon çalışıyor. Türkiye'nin nüfusu 83 milyon değil 90 milyondur. Türkiye'de yedi milyon da mülteci var. 20 milyon çalışıp 90 milyona bakamaz. Türkiye'de çalışanlar ve çalışamayalar olarak bakıldığında çalışamayanlar çalışanlardan daha fazla. İkinci gördüğümüz sorun ise eğitimdir. Hastalık bitmedi, okulları açıyoruz dediler, eğitim fakültelerinden mezun olan çocuklarımız işsiz, okullarda öğretmen yok, öğretmenlere iş yok. Öğretmenle okulu buluşturamadık. Türkiye'de altı milyon gencimiz şu an ne işte, ne okulda, ne kursta… Kayıp bir neslimiz var."

 

 

16 Ekim 2020 (Haber Merkezi) 2855

Yorumlar (0)

Yorum Yaz