İnterneti kesilen Sedat Peker'den mesaj var!

Birleşik Arap Emirlikleri'nde (BAE) bulunan organize suç örgütü lideri Sedat Peker'den bir haftadır haber alınamıyordu.

İnterneti kesilen Sedat Peker'den mesaj var!

Twitter'dan yaptığı paylaşım ve ifşalarla gündem olan, Birleşik Arap Emirlikleri'nde (BAE) bulunan organize suç örgütü lideri Sedat Peker'den bir haftadır haber alınamıyordu. Peker'in yakın çevresinden, Peker ile ilgili son bilgiler KRT ile paylaşıldı.

KRT'den Umut Emre Gökbulut'un haberine göre, Türkiye ile Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) arasında buzların erimesi ile BAE Veliaht Prensi Muhammed bin Zayed, Ankara'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı ziyaret etti. Ziyaret sonrası 9 alanda Türkiye'ye doğrudan yatırımları içeren anlaşmalar imzalandı.

Bu gelişmelerin ardından Türkiye'de hakkında tutuklama kararı bulunan ve Birleşik Arap Emirlikleri'nde olduğu bilinen organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in durumu merak konusu oldu. Peker'den uzun süredir haber alınamaması soru işaretlerini de beraberinde getirdi.

5 GÜNDÜR HABER ALAMADIĞINI SÖYLEMİŞTİ

Avukat Ersan Barkın, müvekkili Peker'den son 5 gündür haber alamadığını belirterek, "Kendisiyle görüşmedim. Daha önce benimle iletişim kurduğu telefondan çağrıma yanıt verilmedi. Bir hukukçu hassasiyetini göstermeliyim. Benimle bu arifede yargılandığı davaların iddianamesini talep eden bir kimse benimle telefon görüşmesi yapmadı." demişti.

KRT Web, Peker'in son durumunu yakın çevresine sordu. Peker'in görüşmelerden etkilenmediği, psikolojisinin gayet iyi olduğu belirtildi.

İŞTE OKUDUĞU KİTAP...

Peker'in kendisini kitap okumaya verdiği ve şu anda, 'Güç Sahibi Olmanın 48 Yasası' isimli kitabı okuduğu ifade edildi.

"BENDEN KURTULMAK ÖYLE KOLAY DEĞİL"

Ailesi ve yakınları ile yapılan sohbetlerde Peker'in, "benden kurtulmak öyle kolay değil" dediği öğrenildi.

"ALLAH'IN PLANI HERKESİN PLANINDAN İYİDİR"

Peker'in, "Herkesin bir planı vardır, ancak yüce Allah’ın planı herkesin planından daha iyidir" dediği aktarıldı.

BAE'Lİ YÖNETİCİLERDEN TALEPTE BULUNDU

BAE'li yöneticilerle irtibata geçen Peker'in, çocuklarının ve eşinin internet kullanımının serbest bırakılması için talep bulunduğu ve bunun sonucunu beklediği öğrenildi.

PEKER'İN OKUDUĞU KİTAP NE ANLATIYOR?

İktidar-Güç Sahibi Olmanın 48 Yasası kitabını Robert Greene kaleme aldı. Kitap ilk kez 2000 yılında okurla buluştu. Kitabın tanıtım yazısında şu ifadeler yer alıyor:

Gücü elde etmek isteyenlere, gücün esiri olanlara ya da güce karşı direnenlere... Güç Sahibi Olmanın 48 Yasası Kimi gücünün zirvesindeyken ölümcül bir hatayla elindekini yitirir. Kimi çok ileri gider veya yeterince ilerleyemez. Fakat kimileri de doğru adımı atarak insanüstü bir gayretle gücü kendilerine çeker. Tarih boyunca yazarlar ve filozoflar kendilerine şu soruyu sormuşlardır; bizden öncekilerin başarılarından ya da hatalarından ne gibi dersler alabiliriz? Üç bin yıllık süre içinde güç hakkındaki çeşitli yazıları hep aynı konuları işlemiş, gücün özünü tanımlayarak nasıl arttırılacağını ve yönetileceğini veya nasıl yok edileceğini tarif etmiştir. Gücün 48 Yasası zihinlerden sonsuza dek silinmeyecektir.

1 Aralık 2021 (Haber Merkezi) 1336

Yorumlar (0)

Yorum Yaz