Iraklı hasta Hatem'de şifa buldu

Iraklı 160 kilo olan hasta Özel Hatem Hastanesinde yapılan Laporoskopik (kapalı) sürrenelektomi (böbreksütü bezinin cerrahi olarak çıkartılması) ameliyatıyla şifa buldu.

Iraklı hasta Hatem'de şifa buldu

Tansiyon yüksekliği nedeniyle yapılan kontrollerinde sağ böbrek üstü bezinde 4 cm çaplı kitle tespit edilen Iraklı 160 kilo olan hasta Özel Hatem Hastanesinde yapılan Laporoskopik (kapalı) sürrenelektomi (böbreksütü bezinin cerrahi olarak çıkartılması) ameliyatıyla şifa buldu.

Irak'ta yaşayan hasta Amer AidiHüssein  tansiyon yüksekliği nedeniyle kontrol için yapılan incelemelerinde sağ böbrek üstü bezinde 4 cm çaplı kitle tespit edilmesi üzerine Özel Hatem Hastanesi  Üroloji Uzmanı Op Dr. Gürhan Gökçe  tarafından laporoskopiksürrenelektomi operasyonuyla kısa sürede sağlına kavuşup operasyondan 2 gün sonra taburcu edilmiştir.

Başarılı operasyonlara imza atan Üroloji Uzmanı Op Dr Gürhan Gökçe ,’’Genel anestezi altında yapılan ve batın içine yapılan küçük kesirlerle girilerek batın içi organların kamere ile görüntülenmesi prensibine dayanan ürolojiklaporoskopik ameliyatları (böbrek alınması, böbrek çıkım darlığı onarılması, böbrek taşı gibi) tecrübeli ekibimiz ve donanımlı ameliyathanemiz sayesinde başarılı bir şekilde uygulamaktayız.  Laporoskopik  yöntemle  160 kiloolan Iraklı hastamızın sağ böbreğinin üst kısmında olan ana toplar damarın hemen yan tarafında olan sağ böbrek üstü bezi başarılı bir operasyonla alınmıştır’’. dedi

Yapılan başarılı operasyonla sağlığına kavuşan  AmerAidiHüssein‘’ Tansiyon yüksekliği şikayeti için kontrol amaçlı geldiğim Gaziantep Özel Hatem hastanesinde yapılan tetkikler sonucunda sağ böbrek üstü bezimde kitle olduğu öğrendim  ve ameliyata karar verdim  Irağa tekrar  geri döndüm 160 kılo olmam dolayısıyla gittiğim çoğu doktor ameliyatımı yapmayacağını söyledi bende bunun üzerine tekrar Gaziantep’e   geldim ve Op Dr Gürhan GÖKÇE’yeoperasyonumu yaptırmaya karar verdim. Ameliyatım çok başarılı geçti çok kısa sürede (operayondan 6 saat sonra ) ayağa kalktım ve ihtiyaçlarımı görebildim. Beni sağlıma kısa sürede kavuşturan başta Op.Dr Gürhan Bey’e ,Op. Dr. Emin Yılmaz beye Gaziantep’te olduğum müddetçe bana tercümanlık yapan İbrahim  Bey,  Uluslararası Hasta İlişkileri Koordinatörü Ekber Atay ve Hatem Hastanesi çalışanlarına teşekkürü borç bilirim ‘’ diye konuştu.

Editör: Turgut Bozgeyik

4 Şubat 2019 (Haber Merkezi) 1270

Yorumlar (0)

Yorum Yaz