İşitme engelli Zehra Türkiye Şampiyonası'na katılacak

Engelli sporculara önemli destek sağlayan Şahinbey Belediyesi,  amatör sporlara önemli yatırımlar yaparak yatırımlarının karşılığını sporcularının başarılarıyla alıyor.

İşitme engelli Zehra Türkiye Şampiyonası'na katılacak

Küçük yaşlarda başladığı Judo’da önemli başarılara imza atan Şahinbey Belediye Gençlik ve Spor Kulübü sporcusu 22 yaşındaki işitme engelli Zehra Özbey, 26 Temmuz’da Isparta’da yapılacak olan Türkiye Şampiyonası öncesi Şahinbey Belediye Başkan Yardımcısı ve Şahinbey Belediye Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Cuma Güzel’i ziyaret etti.

Engelli sporculara önemli destek sağlayan Şahinbey Belediyesi, amatör sporlara önemli yatırımlar yaparak yatırımlarının karşılığını sporcularının başarılarıyla alıyor. Judo sporunda önemli başarılara imza atan Zehra Özbey 26 Temmuz’da başlayacak Türkiye Şampiyonası öncesinde Şahinbey Belediye Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Cuma Güzel’i ziyaret ederek destekleri için teşekkür etti.

KENDİSİNE GÜVENİYORUZ

Şahinbey Belediye Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Cuma Güzel,  amatör sporlara yatırım yaparak herkesin spor yapmalarına olanak sağladıklarını belirtrek "Sporcumuz Zehra Özbey işitme engelli olmasına rağmen sekiz yıldan bu yana Judo sporunu yapıyor. Kendisi zaten milli bir sporcu ve 2010 yılında Venezuela’da düzenlenen Dünya Şampiyonası’nda üçüncü olarak 16 yaşında ilk madalyasını aldı. Akabinde 2011’de tekrar dünya ikinciliği başarısını elde etti. Şimdi de 26 Temmuz’da Isparta’da yapılacak olan Türkiye Şampiyonasında da derece elde edeceğine yürekten inanıyoruz. Umuyoruz sporcumuz  burada başarılı olup önce Avrupa Şampiyonası’na sonra da Dünya Şampiyonası’na katılacak. Biz Şahinbey Belediyespor ve Şahinbey Belediyesi olarak Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu ile birlikte her zaman, her koşulda sporcumuzun yanında yer olmaya devam edeceğiz" diye kullandı.

BABAM İÇİN KAZANACAĞIM

Isparta’da 26 Temmuz’da başlayacak Türkiye Şampiyonası’na gitmeden önce Şahinbey Belediye Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Cuma Güzel’i ziyaret eden başarılı sporcu Zehra Özbey, "Judo’ya 2009’da başladım. Ailemin ve özellikle babamın desteğiyle kendim çalıştım, çalışarak başardım. Bu sayede Venezuela’daki Dünya Şampiyonası’nda üçüncü olarak bronz madalya kazandım. Yine çok çalışmaya devam edeceğim. Bu süreçte Babam sürekli beni destekliyordu, bana sürekli madalya almam gerektiğini söylüyordu Bu süreçte Babamı kaybettim bu süreçte. Babamı kaybettikten sonra daha çok çalışıp onun isteklerini yerine getirmek istedim ve istiyorum. Artık daha çok çalışacağım ve bundan sonra alacağım bütün madalyaları onun için alacağım. Şimdi Isparta’daki Türkiye Şampiyonası’na katılacağım. Hedefim orada da başarılı olup önce Avrupa Şampiyonası’na sonra da Dünya Şampiyonası’na katılmak" dedi.

KORKMASINLAR ÇALIŞSINLAR

Kendisi gibi engelli olanlara da seslenen Özbey, "Benim gibi engelli olan arkadaşlarım da korkmasınlar, çalışsınlar, çabalasınlar, hayata küsmesinler. Mücadele edip başarsınlar, çünkü ben çok çalışarak bunu başardım onlar da başarabilir. Bunu herkes başarabilir çünkü hiçbir şey zor değil, her şey sizin elinizde, çalıştıktan sonra her şey kolay oluyor. Denemekten vazgeçmeyin, yapamadıysanız bir daha deneyin, bir daha deneyin, bir daha deneyin ve sürekli zorlayın zamanla bir şeylerin olduğunu göreceksiniz" şeklinde konuştu.

İşitme engelli olmasına rağmen 2009 yılında spor yapmaya başlayan ve Judo’ya merak salan Özbey, yılmadı, hayata küsmek yerine çalışıp şuana kadar 2010, 2011 ve 2017 yıllarında katıldığı turnuvalarda bir gümüş, iki bronz madalya ile emeklerinin karşılığını aldı.

Editör: Turgut Bozgeyik

 

25 Temmuz 2018 (Haber Merkezi) 1518

Yorumlar (0)

Yorum Yaz