İstanbul 4.6’lık depremle sallandı!

İstanbul'da Marmara Denizi'nin Silivri açıklarında Saat 11:01'de bir deprem meydana geldi.

İstanbul 4.6’lık depremle sallandı!

İstanbul'da Marmara Denizi'nin Silivri açıklarında Saat 11:01'de bir deprem meydana geldi. Deprem İstanbul'un birçok ilçesinden de hissedildi. AFAD, depremin merkezinin İstanbul'un Büyükçekmece ilçesi ile Tekirdağ'ın Marmara Ereğlisi arasında olduğu ve büyüklüğünün 4.6 olduğunu duyurdu. Sarsıntının yerin 5,36 km derinliğinde olduğu bildirildi.

Kandilli Rasathanesi ise depremin büyüklüğünü 4.7 olarak duyurdu. Deprem, İstanbul’un sahil şeridi başta olmak üzere büyük bir kısmında da hissedildi. Depremin en çok hissedildiği Büyükçekmece ve Beylikdüzü ilçelerinde okullar tahliye edildi. Öğrenciler okul bahçesinde güvenli toplanma noktalarına alındı. 

İSTANBUL VALİLİĞİ: HASAR İHBARI YOK

İstanbul Valiliği ise yaptığı ilk açıklamada herhangi bir hasar ihbarı bulunmadığını duyurdu. Açıklamada, “İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığından alınan bilgiye göre; Marmara Denizi Silivri Marmara Ereğlisi açıklarında, bugün saat 11.00'de 4.6 Mw şiddetinde bir deprem meydana gelmiştir. Deprem sonrasında ilimizdeki AFAD, AKOM, 112, 155, 156 ihbar hatlarına şu ana kadar herhangi bir hasar ihbarı yapılmamıştır. Kamuoyunun bilgisine saygıyla duyurulur.” ifadelerine yer verildi.

24 Eylül 2019 (Haber Merkezi) 1261

Yorumlar (0)

Yorum Yaz