İyi Parti Gaziantep’ten, Akşener’e destek

İYİ Parti’de olağanüstü kongre kararı alınması ve Genel Başkan Meral Akşener’in aday olmayacağını açıklamasının ardından Gaziantep İl Başkanlığı önünde toplanan İl, İlçe teşkilatları ile partililer Akşener’in aday olmasını isteyerek destek verdiler.

İyi Parti Gaziantep’ten, Akşener’e destek

 

İYİ Parti’de olağanüstü kongre kararı alınması ve Genel Başkan Meral Akşener’in aday olmayacağını açıklamasının ardından Gaziantep İl Başkanlığı önünde toplanan İl, İlçe teşkilatları ile partililer Akşener’in yeniden aday olmasını isteyerek tam destek verdiler.

Parti binası önünde toplanan İYİ Partililer, açtıkları dövizler ve attıkları sloganlarla tek adaylarının Genel Başkan Meral Akşener olduğunu ifade ettiler.

Medya ve Propagandadan sorumlu İl Başkan yardımcısı Bensu Turan İYİ Parti İl Başkanlığı adına yaptığı açıklamada,” Öncelikle 24 Haziran 2018 tarihinde yapılan seçimlerin milletimize, memleketimize ve şehrimize hayırlı olmasını diliyoruz. Biliyorsunuz ki bu seçimden birilerinin küçümsediği, ancak yaşadığımız süreç ve karşılaştığımız zorluklar dikkate alındığında ise hiç küçümsenmeyecek ve başarı olarak değerlendirilebilecek şekilde yüzde 10 Türkiye barajı aşılmış ve partimiz TBMM’de 43 milletvekili ile temsil hakkı kazanmıştır.

Zira liderimiz Sayın Meral Akşener Hanımefendinin bu kutlu yola daha ilk çıktığı andan itibaren karşılaştığı zorlukları ve engellemeleri hep birlikte yaşadık ve gördük. Öyle ki İYİ PARTİ’nin kuruluş aşamasında salon tahsislerinin iptali, elektriklerin kesilmesi, miting alanlarının ve programlarının iptali gibi her adımda büyük engellerle karşılaşmıştık. Genel Başkanımızın Gaziantep’e gelişinde yaşanan tatsızlık ve nezaketsizlikte bunun en bariz örneği oldu.

Bütün engelleme ve zorluklara rağmen Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener liderliğinde hızla büyüyen ve gelişen İYİ PARTİ’nin önün kesilmesi ve seçime alınmaması maksadıyla 24 Haziran tarihine baskın bir seçim kararı alınmıştır.

Çok şükür ki bu seçimde de tek kuruş hazine yardımı almadan kendi imkanlarımızla ve sınırlı maddi bütçelerimizle, devletin gücünü arkasına almış, havuz medyasınca insafsızca yapılan yayınlarla desteklenmiş partilerle mücadele ederek seçim kampanyası tamamlanmıştır.

Netice olarak, Genel Başkanımız Meral AKŞENER ve İYİ PARTİ’miz milyonların sevgisini kazanarak, Gaziantep’ten de bir milletvekili çıkartarak, TBMM’de temsil hakkı kazanmıştır. Bütün kamuoyu şunu bilmelidir ki; İYİ PARTİ’nin mücadelesinde ve başarısının temelinde Genel Başkanımız Meral AKŞENER vardır” dedi.

Turan, seçim sonuçlarının değerlendirilmesi ve yeni yol haritasının belirlenmesi amacı ile Afyonkarahisar’da organize edilen Çalıştay sonucunda Genel Başkan Meral Akşener’in seçim sonuçlarının bütün sorumluluğunu üstlendiğini ve olağanüstü seçimli kongre kararı aldığını ifade etti.

Akşener’in olağanüstü kongrede aday olmama kararı aldığını vurgulayan Bensu Turan,”  Genel Başkanımız çok onurlu bir davranışla seçim sonuçlarının bütün sorumluluğunu üstlenerek, seçimli olağanüstü kongre kararı almış ve kendisi de aday olmayacağını beyan etmiştir. Bazı siyasi parti liderleri kongre yapmamak için her türlü yola başvururken, kendi delegesinin iradesinden korkup seçimden kaçarken, Genel Başkanımız kongre kararını bizzat kendisi almıştır. Bu bakımdan bazı siyasi parti liderleri demokrasi konusunda en son konuşacak kişilerdir ki, bunlar sıtma nöbetine tutulmuş hastalıklı insanlardır. Genel Başkanımızın isteği üzerine Ağustos ayı’nda yapılacak olan kongremizde Gen. Başk. Yardımcımız Sayın Koray AYDIN Bey’in de dediği gibi “cesareti olan aday olur, hodri meydan” diyoruz. Sonuçta demokratik ortamda ve şölen havasında bir kongre yapılacaktır. Bütün kamuoyu önünde övünerek ve gurur duyarak şunu ilan ediyoruz ki; “Tek adaşımız Meral Akşener’dir” şeklinde konuştu.

Editör: Turgut Bozgeyik

24 Temmuz 2018 (Haber Merkezi) 1374

Yorumlar (0)

Yorum Yaz