Kalkan'ın o iddiasıyla ilgili yeni gelişme

CHP Şahinbey Belediye Meclis üyesi Uğur Kalkan'ın, Gıda Tarım ve Hayvancılık Gaziantep İl Müdürü Mehmet Karayılan’a ilişkin gündeme getirdiği iddiayla ilgili cevap geldi.

Kalkan'ın o iddiasıyla ilgili yeni gelişme

CHP Şahinbey Belediye Meclis üyesi Uğur Kalkan'ın, Gıda Tarım ve Hayvancılık Gaziantep İl Müdürü Mehmet Karayılan’a ilişkin gündeme getirdiği iddiayla ilgili cevap geldi.

Kalkan gündeme getirdiği iddiada, Gıda Tarım ve Hayvancılık Gaziantep İl Müdürü Mehmet Karayılan’ın eşine aldığı araziyi nasıl aldığını sormuştu. Kalkan, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile Gaziantep Valiliği'ne müdürün malvarlığının araştırılması talebinde bulunmuştu. Kalkan'ın bu iddiasının ardından yeni bir gelişme yaşandı. uğur Kalkan, Bakanlıktan gelen cevabı şöyle değerlendirdi:

BAŞVURU BAKANLIĞA İLETİLDİ

"Geçtiğimiz günlerde Gıda Tarım ve Hayvancılık Gaziantep İl Müdürü ile ilgili bazı açıklamaları kamuoyunun gündemine taşımıştım. Bunun yanı sıra bu konuyla ilgili Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile Gaziantep Valiliği'ne de bu müdürün malvarlığının araştırılması talebinde bulunmuştum.Bakanlıktan konuyla ilgili tarafima cevap gönderildi ve başvurumun bakanlık makamına iletildiği ifade edildi. Konunun ısrarla takipçisi olmaya ve konuyla ilgili gelişmeleri kamuoyu ile paylaşmaya devam edeceğim."

KALKAN'IN İDDİASI NEYDİ

CHP’li Meclis üyesi Uğur Kalkan'ın, Gıda Tarım ve Hayvancılık Gaziantep İl Müdürü Mehmet Karayılan’a ilişkin iddiası şöyleydi:

“Söz konusu İl Müdürü ile ilgili yeni bilgi ve belgeler gelmeye devam ediyor. Oğuzeli İlçesi Direkli köyü 158 parsel numaralı 6.450 m2 büyüklüğe sahip zeytinlik fıstıklık arazisini eşi adına satın alıyor. Konuyla ilgili görüştüğümüz emlakçılar burası için 400 Bin TL’nin üzerinde değer biçiyor. İl Müdürü bu arazi için para ödemiş midir, banka hareketlerinin incelenmesi lazım. Yine satın aldığı kişinin ve ailenin (büyük bir gıda firması) aynı bölgede yapmayı planladığı salamura tesisi için ‘Tarım arazisinin tarım dışına çıkarılması’ başvurusu var mıdır? Varsa; bu başvuru nasıl sonuçlanmıştır?”

Editör: Turgut Bozgeyik

6 Ağustos 2018 (Haber Merkezi) 2525

Yorumlar (0)

Yorum Yaz