Kapalı yöntem şeker ameliyatı ile sağlığına kavuştu

Diyabet hastası Onur Sobay, Gaziantep Özel Hatem Hastanesi’nde Genel Cerrahi Obezite ve Metabolik Cerrahi Uzmanı Op.Dr.Emin Yılmaz tarafından gerçekleştirilen kapalı yöntem şeker (diyabet) ameliyatı sonrasında sağlığına kavuştu.

Kapalı yöntem şeker ameliyatı ile sağlığına kavuştu

Gaziantep’in İslahiye ilçesinde yaşayan, 30 yaşındaki diyabet hastası Onur Sobay, Gaziantep Özel Hatem Hastanesi’nde Genel Cerrahi Obezite ve Metabolik Cerrahi Uzmanı Op.Dr. Emin Yılmaz tarafından gerçekleştirilen kapalı yöntem şeker (diyabet) ameliyatı sonrasında sağlığına kavuştu.

Gaziantep’in İslahiye  ilçesinde ikamet eden  , şeker hastası Onur Sobay, 3 yıldan beri şeker ilaçları  kullanarak hastalığını  kontrol etmeye çalışıyordu. Yaşam standartlarını iyileştirmek için Özel Hatem Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Emin Yılmaz'a başvurdu. Op. Dr. Yılmaz tarafından yapılan tetkik ve muayenelerin ardından Onur Sobayiçin  şeker ameliyatı yapılmasına karar verildi.

Sobay’agerçekleştirdiği  laparoskopik şeker (diyabet) ameliyatının gayet başarılı geçtiğini ifaden Op. Dr. Yılmaz, şöyle konuştu:Şeker hastalığı ile mücadele eden genç  hastamız verilen diyabet tedavilerinden  yeterince fayda görememiş. Tahlil ve tetkiklerde laparoskopik (kapalı şeker ameliyatı) olmasına engel bir durum olmadığını belirledik. Ameliyatlar laparoskopik yani kapalı şekilde yapılmaktadır ve  5-6 tane küçük delikten yapılan ameliyatlardır. Hastamızın   başarılı bir şekilde laparoskopik şeker (diyabet) ameliyatınıgerçekleştirdik. Hastamızın şekeri ilaç  kullanmadan şekeri  normal seviyelere geldi. Şekerameliyatı tamamen kapalı yöntemle gerçekleştiği için de çok kısa sürede hastalarımız ayağa kalkıyor ve normal hayatına geri dönebiliyor.  Tip 2 şeker hastası olsa bile hala pankreasında insülin hormonu üretebilecek yeterli miktarda hücre olması gereken hastaların ameliyat olduğunda zaman başarı şansı yüzde 85-90'larda. '' diye konuştu.

3 yıldır şeker hastası olan ve ameliyatla sağlığına kavuşanOnur Sobay“ Şeker değerim ilaç kullanmama rağmen düşmüyordu. Hayat standartlarımı yükseltmek istiyordum . Daha sonra  birçok hastanın şeker ameliyatı ile hastalıktan kurtulduğunu öğrendim. Gaziantep Özel HATEM Hastanesi’nde bu ameliyatın başarılı şekilde uygulandığı bilgisine ulaştım ve Op.Dr. Emin Yılmaz Bey  ile temasa geçtim. Emin Bey bu ameliyatın yapılabileceğini ve rahatlatabileceğimi söyledi. Ameliyatım çok başarılı geçti  ve sağlık durumum iyi. Şekerim normal seviyelere düştü .Tip 2 şeker hastası olan vatandaşlar gidip rahatlıkla ameliyat olabilirler. Ameliyatımı başarılı bir şeklide gerçekleştiren Dr. Emin bey başta olmak üzere, ilgilerini eksik etmeyen , kendimi evdeymişim gibi hissetmemi sağlayan  hastane çalışanlarına teşekkür ederim" dedi.

Editör: Turgut Bozgeyik

17 Ocak 2019 (Haber Merkezi) 1475

Yorumlar (0)

Yorum Yaz