Karaduman'dan 10 Ocak mesajı

Gaziantep Emniyet Müdürü Faruk Karaduman, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutladı.

Karaduman'dan 10 Ocak mesajı

Gaziantep Emniyet Müdürü Faruk Karaduman, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutladı.


Karduman, kutlama mesajında şu ifadelere yer verdi: "10 Ocak 1961 tarihinde 212 sayılı kanun ile yürürlüğe girerek, basın mesleği icrasında emek veren basın mensuplarımızın haklarını düzenleyen ve “Çalışan Gazeteciler Günü” olarak kabul edilen bu özel günü hep birlikte kutlamaktayız.

Doğru haber verme, tarafsızlık, özel hayata saygı ve hukukun evrenselliği ilkelerinden ödün vermeden çalışan, zamana karşı ve stres altında işlerini icra eden basın mensubu arkadaşlarımız düzenli bir mesaisi olmadan, doğru haberi halka ulaştırmak için büyük gayret sarf etmekte ve bu anlamda kamusal bir görevi yerine getirmektedirler.

Bu sorumlulukların bilinciyle kamuoyunu aydınlatmak için her türlü olumsuzluğa rağmen büyük bir özveri ile toplumun haber alma özgürlüğü adına görevlerini yerine getiren basın çalışanlarımızı takdir etmemek mümkün değildir.

Bu duygu ve düşüncelerle, İlimizde görev yapan basın - yayın kuruluşlarının tüm çalışanlarının “ 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” nü kutlar, kendilerine ve ailelerine sağlık ve mutluluklar dilerim.

Editör: Turgut Bozgeyik

9 Ocak 2019 (Haber Merkezi) 991

Yorumlar (0)

Yorum Yaz