Karaduman'dan, 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajı

Gaziantep Emniyet Müdürü Faruk Karaduman, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Karaduman'dan, 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajı

Gaziantep Emniyet Müdürü Faruk Karaduman, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Karaduman'ın mesajı şöyle: "Atalarımız; tarihin her döneminde, milli egemenliğini ve bağımsızlığını korumayı başarmış, büyük bedeller ödeyerek bizlere parlak zaferlerle dolu bir tarih bırakmıştır.

Vatanın bölünmez bütünlüğünü korumak ve yabancı devletlerin işgal ve hükümranlığına karşı koymak amacıyla Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün sevk ve idaresinde başlatılan Milli Mücadele’den şanlı ordumuzun azim, kararlılık ve cesareti sayesinde başarıyla çıkarak, kazandığı bu unutulmaz zaferle tarihe geçmiş, milletimizin dünya üzerinde güçlü bir şekilde var olmasının yolu açılmıştır.

Tarihimizin önemli dönüm noktalarından birisi olan ve her safhası eşsiz kahramanlık destanlarıyla dolu “Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Muharebesi” de ulusumuzun tarihine yön veren önemli savaşlardan birisi olmuş ve bu zaferle milletimizin bağımsız ve özgür yaşama iradesi tüm dünyaya gösterilmiştir.

30 Ağustos Zaferi, ulusumuzun aydınlık yarınlara ulaşacağının göstergesi olmuş, bağımsız ve ulusal egemenliğe dayalı Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurulmasının yolunu açmıştır. Şanlı ordumuzun azim, kararlılık ve cesaretini zafere dönüştürerek milletimizin varlığını koruyan Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyetle bizlere büyük bir devlet ve aydınlık bir gelecek armağan etmiştir.

Bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle ve minnetle anıyor, Gaziantepli hemşehrilerimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum."

Editör: Turgut Bozgeyik

29 Ağustos 2018 (Haber Merkezi) 1855

Yorumlar (0)

Yorum Yaz