Karakan’dan Zafer Bayramı kutlaması

Türkiye Hokey Federasyonu Başkanı Sadık Karakan, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 96. yıldönümü nedeniyle kutlama mesajı yayımladı.

Karakan’dan Zafer Bayramı kutlaması

 

Türkiye Hokey Federasyonu Başkanı Sadık Karakan, 30 Ağustos’un en önemli milli bayramlarımızdan birisi olduğunu belirterek, “Türk milleti olarak şanlı tarihimizin en önemli sayfalarından biri olan Büyük Taarruzun yıldönümünü büyük bir coşku ile kutluyoruz” dedi.

Başkan Karakan, 30 Ağustos Zafer Bayramının 96. yıldönümü nedeniyle yayımladığı kutlama mesajında şöyle dedi:

“30 Ağustos, tarihin her döneminde bağımsız ve hür yaşamış olan Türk milletinin dünyanın en güçlü devletlerine karşı, bir bütün olarak verdiği mücadelenin zaferle sonuçlandığı günün yıldönümüdür. 30 Ağustos’ta, milletimizin bağrından çıkan şanlı ordumuzun cesaret ve kahramanlığı ile Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün üstün askeri dehası sonucu işgal kuvvetleri kesin yenilgiye uğratılmıştır. Şanlı zaferimizi ve 30 Ağustos ruhunu genç nesillere iyi anlatmalı, o ruhun her zaman canlı kalmasını sağlamalıyız. Bugün de ülkemiz kökü içeride ve dışarıda olan tehlikelerle karşı karşıyadır. Ancak, şu çok iyi bilinmelidir ki, Büyük Taarruzda sergilenen o birlik-beraberlik ve mücadele ruhu, güçlü bir şekilde varlığını korumaktadır. Ülkemizin birlik ve bütünlüğüne yönelik her türlü teşebbüs, bertaraf edilecektir. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Milletimizin Zafer Bayramını kutlarken, tüm şehitlerimize bir kez daha rahmet ve minnetlerimizi sunuyoruz.”

Editör: Turgut Bozgeyik

29 Ağustos 2018 (Haber Merkezi) 1697

Yorumlar (0)

Yorum Yaz