Kentsel dönüşüm alanı madde bağımlılarının mekanı oldu

Gaziantep'in Şehitkamil ilçesinde kentsel dönüşüm alanındaki boşaltılan evler, bölgedeki uyuşturucu madde bağımlılarının kullandığı mekanlar haline dönüştü.

Kentsel dönüşüm alanı madde bağımlılarının mekanı oldu

Gaziantep'in Şehitkamil ilçesinde kentsel dönüşüm alanındaki boşaltılan evler, bölgedeki uyuşturucu madde bağımlılarının kullandığı mekanlar haline dönüştü. Bölgede oturan mahalle sakinleri ise durumdan şikayet ederek bir çözüm bulunması için yetkililerden yardım bekliyor.

Gazikent27 Whatsapp ihbar hattına vatandaşlar tarafından gönderilen görüntülerde, kentsel dönüşüm alanında terkedilen evlerde uyuşturucu kullanıldığı iddia ediliyor. Karşıyaka Bosna Hersek Parkı, Şahinbey Ortaokulu ve Karşıyaka Polis Menkezi civarındaki alanda uygulanan kentsel dönüşüm çalışmaları nedeniyle boşaltılan birçok ev adeta uyuşturucu madde kullanan şahısların mekanı haline geldi. İhbar hattımıza ulaşan vatandaşlar, Eydibaba Mahallesi olarak bilinen bölgede kentsel dönüşüm nedeniyle boşaltılan harabe evlerin uyuşturucu satıcıları ve uyuşturucu bağımlılarının mekanı haline geldiğini belirtiyorlar. Mahalle sakinleri, "Çocuklarımız buralarda uyuşturucu illetine bulaştırıyorlar. Halk olarak bizler üzerine gidiyoruz. Ancak gücümüz yetmiyor. Defalarca polise başvurduk. Bu boş ve harabe evleri mekan tutmuşlar. Yetkililerden bu çağrımıza kulak vermelerini istiyoruz." dediler.

Editör: Turgut Bozgeyik

8 Ağustos 2018 (Haber Merkezi) 2032

Yorumlar (0)

Yorum Yaz