'Kılavuzlu Barajı bir an önce faaliyete geçmeli'

CHP Gaziantep Milletvekili İrfan Kaplan, TBMM Genel Kurulu’nda Kılavuzlu Barajı’nın bir an önce faaliyete geçmesi için konuştu.

'Kılavuzlu Barajı bir an önce faaliyete geçmeli'

CHP Gaziantep Milletvekili İrfan Kaplan, TBMM Genel Kurulu’nda Kılavuzlu Barajı’nın bir an önce faaliyete geçmesi için konuştu. Kaplan, çiftçilerin sağlıklı sulama yapabilmesi için ana isale hattı yapılan Kılavuzlu Sulama Barajı’nın açılması için ödenek aktarılmasını istedi.

Kaplan’ın TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada: ”Gaziantep’in Türkoğlu- Nurdağı bölgesinde Orta Ceyhan Havzası Menzelet Sulama Proje alanını Kahramanmaraş, Gaziantep ve Hatay illeri arazileri oluşturmaktadır.

Kılavuzlu Barajı Sulaması 2. Kısım inşaatı işi kapsamında inşa edilecek olan sulama şebekeleri ile Kahramanmaraş ve Gaziantep İllerinde toplam brüt 18.000 hektar alanın sulanması sağlanacaktır. Kılavuzlu sulama barajının ana isale hattı bitmiş olup ne yazık ki ödenek aktarılamadığından kullanılamamaktadır.

Gaziantepli, Kahramanmaraşlı ve Hataylı çiftçilerimizin sağlıklı sulama yapılabilmesi için bu baraj biran önce kullanıma açılmalıdır. Yüce Meclis huzurunda yetkililere sesleniyorum; bu projenin bir an önce hayata geçmesi ve çiftçilerimizin mağdur olmaması için ödenek aktarılmalıdır” dedi.

Editör: Turgut Bozgeyik

 

 

 

 

11 Temmuz 2019 (Haber Merkezi) 995

Yorumlar (0)

Yorum Yaz