Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a helalleşme yanıtı...

Kılıçdaroğlu, AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla erken seçim çağrısında bulundu.

Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a helalleşme yanıtı...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla erken seçim çağrısında bulundu.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "desteğimize rağmen sıkıntıya düşen insanlarımız, esnafımız, çalışanımız olduysa hepsinden helallik istiyoruz" sözlerine Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan yanıt geldi.

Kılıçdaroğlu, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

"Helalleşelim kesinlikle. Türkiye için erken seçim çağrısı yapıyorum. Seçim! Hemen! Hemen seçim"

Erdoğan’ın o sözlerine siyasetçilerden şu tepkiler gösterildi:

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu: Sayın Erdoğan, helallik istediğinize göre siz de iktidara veda vaktinin geldiğini anladınız. Evet, sandık Gelecek, halk kötü yönetimin faturasını kesecek ve siz gideceksiniz. Liyakatli kadrolar Gelecek, halkın yüzü yeniden gülecek.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel: Bu zor günlerde iflas eden, borçları artan, işsiz kalan, geliri düşen vatandaşa hak ettiği desteği vermeyip, onları açlığa mahkum ettiniz, şimdi kalkıp helallik istiyorsunuz. Esnafımız, vatandaşımız devletten destek bekliyor o kadar!

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç: Sen sarayda zevki sefa sürerken vatandaş evine ekmek götüremedi, esnaf senin yanlış politikan yüzünden battı. Milleti perişan et sonra da helallik iste. Bu kadar kolay mı?

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç: Hazinedeki 128 milyar doları erittiniz. Saraylarda keyif çattınız. Devleti soyup kaçtınız. İsrafın dibine vurdunuz. Tosuncukları zengin ettiniz. Tam kapanmada vatandaşa bir kuruş yardım etmediniz! Hakkımı helal etmiyorum!

Eski Devlet ve Kültür Bakanı Fikri Sağlar: IBAN vererek başladı, helallik isteyerek devam ediyor. Kandırıldık diyerek iktidardan gidecek!

 

 

14 Mayıs 2021 (Haber Merkezi) 1054

Yorumlar (0)

Yorum Yaz