Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a sert sözler

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yanıt verdi

Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a sert sözler

 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Boğaziçi Üniversitesi'nde yaşanan olaylar sonrası "Terör örgütü iltisaklı kişilerin en ön safta yer aldığı bu tür eylemlerin demokrasiyle hak arayışıyla fikir ve ifade özgürlüğü ile uzaktan yakından ilgisi yoktur” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yanıt verdi: Herkesi terörist ilan ediyorsunuz. Hayatımda bu kadar çok yalan söyleyen bir adam görmedim.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla yaptığı basın açıklamasının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. Kılıçdaroğlu, “Önce Cumhurbaşkanı ardından da İçişleri Bakanı, Canan Kaftancıoğlu hakkında terörist suçlamasında bulundu. Bunu nasıl değerlendiriyorsunuz?” sorusuna şu yanıtı verdi.

DOĞRULARI SÖYLEMEYE DEVAM EDECEĞİZ

Türkiye'nin çok ağır bir gündemi var. İşçinin, emekçinin, esnafın, milyonlarca işsiz, üniversite mezunları artık temizlik işi yapmaya başladılar. Bütün bunlara baktığınız zaman Türkiye'nin gerçeklerini halktan gizlemek için yapay gündem oluşturuyorlar. CHP İl Başkanı bilmem şöyleymiş böyleymiş… Hayatımda bu kadar saçma bir şey duymadım. Bunlar bizim gündemimiz değil. İstanbul İl Başkanı’nın gündemi de benim gündemim de işsizlik, yatağa aç giren yüz binler… Bizim sorunumuz bu, onların gündemi ayrı, çünkü Türkiye'yi unuttular. Onların hedefinde sadece ve sadece CHP var. Çünkü CHP'nin doğruları söylemesine tahammül edemiyorlar. Fakat biz doğruları söylemeye devam edeceğiz.

ZULÜMLE İKTİDAR OLANIN SONU ERKEN GELİR

(Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk’ü evinde ziyaret etmesi) – Erdoğan'ın ziyaretleri olabilir. Biz hiçbir partinin iç işine karışmayız, o konuda yapılan açıklamalar var, izliyoruz. Erdoğan gideceğini görüyor, nasıl iktidarını sürdürebilir, onu düşünüyor. Zulümle iktidar olunmaz. Zulüm ile iktidar olanın sonu erken gelir. Erdoğan kendi sonunu görüyor. Kendi partililerine zulüm etti. Yoksulluğun en fazla olduğu yerler AKP'ye en fazla oy çıkan yerler. O insanların hakkını biz savunuyoruz.

DEVLETİ SOYAN ADAMLA YAN YANA!

(Türk Telekom vurgunuyla suçlanan Lübnan Başbakanı Saad Hariri’nin Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Vahdettin Köşkü'nde kabul edilmesi) – Türk Telekom'u belli bir süreliğine satın aldılar. Parayı nereden aldılar? Kamu bankalarından, yani bizim bankalardan aldılar. Kârlarını yediler, paranın geri ödenmesine sıra gelince “Biz parayı ödemiyoruz” dediler. Türkiye Cumhuriyeti’ni soydular. Soyan adam şimdi gelmiş Erdoğan'la yan yana.

– Ya bu adam devleti, Türk Telekom’u soyan adam. Faturasını bizim bankalara çıkaran adam senin muhatabın oluyor. Sen acaba ona, “Neden bankalara borcunu ödemediniz” diye sordun mu? Bu çok ağır bir tablo. O tablonun faturası pandemi sürecinde çocuklarımız çıktı. 3 milyonu aşkın çocuğumuz internete ulaşamıyor. Bunu yapacak olan kimdi? Türk Telekom'du. Onunla Erdoğan'ın bir araya gelip konuşması bile başlı başına bir dramdır.

 

 

 

 

 

 

10 Ocak 2021 (Haber Merkezi) 2168

Yorumlar (0)

Yorum Yaz