Küçükcan'a mezar olan cami inşaatı kaçak başlamış

İsmail Saymaz, Şahinbey Belediyesi'nin Uğur Kalkan'ın kaçak Akkent Camii inşaatı ile ilgili 2017 yılında yaptığı başvuruyu ve uyarıyı gündeme getirdi.

Küçükcan'a mezar olan cami inşaatı kaçak başlamış

İsmail Saymaz, Şahinbey Belediyesi'nin Uğur Kalkan'ın kaçak Akkent Camii inşaatı ile ilgili 2017 yılında yaptığı başvuruyu ve uyarıyı gündeme getirdi.

Gaziantep'te mühendis Korkut Küçükcan’a mezar olan Akkent Camisi inşaatının 2012’den 2017 yılına kadar kaçak şekilde sürdüğü, daha sonra belediye meclisinin gücü kullanılarak imar izni çıkarıldığı öğrenildi

Akkent Camisi inşaatının 2012’den 2017 yılına kadar kaçak şekilde sürdüğü, mahalleliye 'büyük bir cami yapacağız denilerek' girişilen inşaatın imara aykırı bir şekilde başladıktan sonra belediye meclis gücü kullanılarak bu yasadışılığın yasallaştırıldığı açığa çıktı.

Hürriyet’ten İsmail Saymaz’ın haberine göre Gazientep Şahinbey Belediyesi’nin CHP’li Meclis üyesi Uğur Kalkan, 31 Mayıs 2017’de Başbakanlık İletişim Merkezi’ne (BİMER) başvurarak, cami inşaatına ait işyeri dosyası ve tescil belgesi olup olmadığını sordu. BİMER soruyu Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü’ne yöneltti. Verilen yanıtta “Parsel üzerine kayıtlı bir tescil bulunmamaktadır. Belediyenin yapı ruhsatını göndermesi halinde işlem başlatılacaktır” denildi. İmar ve Bayındırlık Komisyonu, 5 Haziran 2017’de toplanarak cami inşaatı için imar planı düzenlemesi yaptı.

Toplantı tutanağında, “Akkent Mahallesi’nde bölge halkına büyük ölçekli bir cami alanının hizmet etmesi amacıyla imar plan değişikliği yapılmasına gerek duyulmuştur” denildi. Komisyon üyesi Kalkan ise bu değişikliğe karşı çıkarak “İmar planına aykırı yapılmış ibadethanenin meclis gücü kullanılarak yasal hale getirilmesine yönelik plan değişikliğine muhalifim” dedi.

Bu arada Zeynep Küçükcan da bilirkişi raporunda eşinin tali kusurlu gösterilmesine karşı çıktı.

 

 

GAZİKENT27 YOUTUBE KANALIMIZA ABONE OLUN TAKİP EDİN

https://www.youtube.com/channel/UCUS10fdomKzRNgFg3wqtEMg?view_as=subscriber

11 Şubat 2020 (Haber Merkezi) 1756

Yorumlar (0)

Yorum Yaz