Lütfü Demir, Tıp Bayramı'nı kutladı

CHP İl Başkanı Lütfü Demir, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla yayınladığı kutlama mesajında, her sektörde olduğu gibi sağlık sektöründe de ciddi sıkıntıların yaşandığını dile getirdi.

Lütfü Demir, Tıp Bayramı'nı kutladı

CHP İl Başkanı Lütfü Demir, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla yayınladığı kutlama mesajında, her sektörde olduğu gibi sağlık sektöründe de ciddi sıkıntıların yaşandığını dile getirdi.

14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayınlayan CHP İl Başkanı Lütfü Demir, “Yüce mesleklerini tüm zorluklara rağmen sevgi ve gönül bağıyla yapmaya çalışan tüm sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp bayramını kutluyorum.” dedi.

Demir, Tıp Bayramı ile ilgili gönderdiği yazılı açıklamasında “Sağlık ve sağlıklı yaşama hakkı her insanın devredilemez ve vazgeçilemez temel hakkıdır.

Çağdaş toplumlarda “önce insan” yaklaşımının egemen kılınmasıyla insan sağlığına verilen önem her geçen gün daha fazla artmaktadır.

Bununla birlikte ülkemizdeki vefakâr sağlık çalışanları yaşanan gelişmeleri yakından izleyerek, doktorlarımız ve diğer sağlık personelimizin gösterdiği üstün çabalarla dünyadaki gelişim ivmesini yakalama başarısı göstermiş, bilim insanlarımızın ve doktorlarımızın, yurdumuzda olduğu gibi dünyanın çeşitli ülkelerinde yaptıkları başarılı çalışmaların tıp bilimine katkısı gurur kaynağımız olmaktadır.” şeklinde konuştu.

SAĞLIKTA ŞİDDET YAYGINLAŞTI

Sağlıksız politikaların sorunları daha da büyüttüğünü ileri süren Demir, “Ancak sağlık çalışanlarımızın tüm bu üstün gayret ve hizmetlerine rağmen 16 yıldır AKP hükümetlerinin uyguladığı sağlıkta,  “sağlıksız” politikalar, sorunları çözmek yerine, daha da büyütmüş, karmaşık bir yapıya sürüklemiştir.

Tıp fakültelerimize bağlı araştırma hastaneleri; kadro ve ödenek sorunları ve hatalı yönetim politikaları nedeniyle araştırma yapamaz, asistan yetiştiremez hale getirilmiştir.

Sağlıkta farklı istihdam modelleri benimsenerek çalışma barışı bozulmuş,  sağlık çalışanlarına şiddet yaygınlaşmış hatta can kayıpları yaşanmış, işyerlerinde huzur baltalanmış, sağlık çalışanlarımız yoğun iş temposuna ve çalışma şartlarındaki tüm zorluklara rağmen düşük ücretlere mahkûm edilmişlerdir.

AKP, 16 yıldır uyguladığı sağlıkta “sağlıksız” politikalar sonucu sağlık çalışanlarının da, sağlık hizmeti alanlarının da mutlu olmadığı bir ortam yaratmıştır.

Yüce mesleklerini tüm zorluklara rağmen sevgi ve gönül bağıyla yapmaya çalışan tüm sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp bayramını kutluyorum. “ dedi.

Editör: Turgut Bozgeyik

13 Mart 2019 (Haber Merkezi) 1099

Yorumlar (0)

Yorum Yaz