Marka kente yakışmayan görüntüler...

Marka şehir Gaziantep'in tam göbeğindeki Balıklı Parkı'nda bugün çekilen görüntüler tepkilere yol açtı.

Marka kente yakışmayan görüntüler...

Marka şehir Gaziantep'in tam göbeğindeki Balıklı Parkı'nda bugün çekilen görüntüler tepkilere yol açtı.

Gazikent27 köşe yazarı Mehmet Demir Atmalı tarafından Balıklı Parkı'nda çekilen fotoğrafda kuşları yemlemek için orta yere bırakılan kusmuğu andıran yemler, marka kente yakışmadı. Çevredeki esnaf ise defalarca Belediye yetkililerini uyarmalarına rağmen bir sonuç alamadıklarını dile getirdiler. 

Olayı köşesine taşıyan Mehmet Demir Atmalı, yazısında şu ifadeleri kullandı:

Güya hayırseverler kuşlara iyilik ediyorlar. Bu ilkel yemleme usulü 100 yıl önce olsaydı anlardık. Ama şimdi marka şehre yakışmıyor. Gaziantepliler ve turistler buradan geçerken insan kusmuğu zannediyorlar ve mideleri bulanıyor.

Turistler daha 100 yıl öncesini yaşıyorsunuz diyorlar. Bu kafa ile mi AB ye gireceksiniz diyerek bizimle alay ediyorlar. Biz bu manzaradan utanıyoruz. Her şeye para bulan AKP belediyesi oraya iki gözlü bir curun yapmaya mı para bulamıyor. Hatta insanların göremeyeceği yükseklikte iki çanaklı bir kuş yemleme direği dikilebilir.

Oranın esnafına sordum. 'Burada bir belediye yetkilisi arıyorum, bu çirkinliğe çözüm bulsunlar' dedim. 'Her gün hatırlatıyoruz, sorumlular aldırmıyorlar, hatta bize kızıyorlar' dediler.

Bu resimleri cumhurbaşkanına göndereceğim. Başka çare kalmadı.

 

 

13 Ağustos 2020 (Haber Merkezi) 1579

Yorumlar (0)

Yorum Yaz