Mecliste AKP-İyi Parti kavgası

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) AKP ve İYİ Parti arasında doğal gaz fiyatları yüzünden tartışma çıktı.

Mecliste AKP-İyi Parti kavgası

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) AKP ve İYİ Parti arasında doğal gaz fiyatları yüzünden tartışma çıktı.

 

 

Meclis Genel Kurulu’nda “Coğrafi Bilgi Sistemleri ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi” görüşmeleri şiddetli tartışmalara sahne oldu. Tartışmalar sırasında, İYİ Parti TBMM Grup Başkan Vekili Lütfü Türkkan da sık sık söz aldı. Türkkan, İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş’un iktidarı zamlar üzerinden eleştirmesine karşılık AKP Grup Başkan Vekili Cahit Özkan’ın sarf ettiği sözlere tepki gösterdi.

“AZ YİYİN BEYLER AZ YİYİN”

Görüşmeler sırasında söz alan İYİ Partili Fahrettin Yokuş, "Peşin doğal gaz alıyorum, kartım var ama sonradan bana doğal gaz fiyat farkı geliyor. Çünkü soygun düzenini böyle kurdunuz. Bu soygun olduğu sürece doğal gaz tüketenlerin yüzüne nasıl bakıyorsunuz" diye sordu. Yokuş, daha sonra bir memurun yazdığını dile getirdiği "Az yiyin beyler, az yiyin" şiirini okudu. Fahrettin Yokuş’un okuduğu şiire AKP’liler tarafından tepki gösterilirken söz alan AKP Grup Başkanvekili Cahit Özkan, bu üslubun, AKP'ye alenen hakaret olduğunu söyledi.

"HESAP SORACAĞIM' DİYEMEZ

CahitÖzkan, “Bunun hesabını vereceksin. Sana bu yaptığın konuşmaları asla bırakmayacağız" diye cevap verirken Lütfü Türkkan, “Konuşmacılarımızın ifadesinde yer alan iddiaları reddedebilirsiniz, kabul etmeyebilirsiniz, bunları farklı tablolarla sergileyebilirsiniz ama hiç kimse bu gruba parmak sallayarak ‘Hesap soracağım’ diyemez. Ne yapacaksınız? Ne yapacaksınız onu söylüyorum? Dövecek misiniz? Adam burada, 250 kişisiniz, biz de 7 kişiyiz. Haydi buyurun arkadaşlar, bu kadar kolay bu iş, buyurun gelin" ifadeleri kullandı.

 

 

GAZİKENT27 YOUTUBE KANALIMIZA ABONE OLUN TAKİP EDİN

https://www.youtube.com/channel/UCUS10fdomKzRNgFg3wqtEMg?view_as=subscriber

15 Şubat 2020 (Haber Merkezi) 1569

Yorumlar (0)

Yorum Yaz